החנות של נירית הוקמה לפני כשנה וחצי מתוך אידיאולגיה , לטענת גפני: "כמעט כל משפחה בישראל מונה בתוכה שלושה ילדים. לכל אחד מהילדים יש בערך 30 ילדים בגן או בכיתה, ואנו כהורים צריכים לקנות במהלך השנה מתנות לכ-90 ילדים. 'MiAlma' מציעה מתנות במחיר אטרקטיבי לכל כיס ועדיין בעלות ערך, חינוכיות ויש בהן חשיבה מעבר". 

miama צילום נירית גפני

נירית למה בחרת לפתוח עסק דווקא  עוטף עזה?

לפני כ-17 שנים בעלי ואני עברנו ללכיש. לאחר תקופה, הבנו שיהיה לנו קשה מאוד לגייס כסף לקניית בית, החלטנו להקים את ביתנו באיזור הדרום. יש לנו שלוש בנות בנות 17, 16 ו-10, והמורה של אחת הבנות בדיוק סיפרה לי על החווה באור הנר ואמרה שיש שם בית ספר מעולה ואנשים טובים. באותו השבוע נסענו לראות ופשוט התאהבנו. עברנו לאור הנר לפני כ-8 שנים. כשיש שקט בטחוני באיזור, עוטף עזה הוא המקום הכי רגוע ושליו בארץ ואני ממש מרגישה בגן עדן – האיזור מקסים והאנשים עוד יותר. יש כאן תרבות, יש בית ספר מעולה, יש חברה ותנאים מעולים לגדל את הילדים בקהילה טובה"

נירית גפני

איך התמודדת עם הפעילות העסקית לאור המצב הביטחוני?

"שוק הקמעונאות מאוד מושפע מאווירה, מצב רוח ופסיכולוגיה. כשהמצב הבטחוני היה חמור, יצא איסור לכנס הרבה אנשים יחד, אז לא חגגו ימי הולדת ופחות קנו מתנות לילדים. העסק קיים מינואר 2017 והוא מאוד הצליח עד הקיץ, בקיץ הייתה לי ירידה משמעותית שממנה אני עדיין מנסה להתאושש.

איך אפשר לרכוש ממך?

דף הפייסבוק: MiAlma Israel

וכמובן ביריד עוטף בכיף של משרד הכלכלה באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינונים ומערך מעוף, אשר מתארח בפסטיבל סוכה למחשבה בעיר שדרות, בפארק עזריאלי, בימים ד'- ב 26-27/9 בשעות 10:00- 17:00.