מכבי אשדוד/באר טוביה השלימה את הניצחון השני בליגה עם 82-70 משכנע בחוץ על נס ציונה. אשדוד עשתה זאת למרות שמאמנה בראד גרינברג הורחק במחצית השנייה ואת הרבע השלישי והרביעי העביר עוזר המאמן דני גוט. 

גרינברג הורחק אחרי שתי עבירות טכניות, אך בלעדיו אשדוד נראתה נהדר, פתחה בריחה ברבע השלישי שהספיקה לה עד לסיום, והיא כבר לא נועלת הטבלה. ספנסר וויס היה לוהט וסיים את המשחק עם 20 נקודות.

לנדון מילברון פתח את ההתמודדות נהדר וקלע 4 נקודות זריזות. הצהובים המשיכו במומנטום ושלשה של ספנסר וייס העלתה אותם ליתרון 7.

הכתומים התעוררו ועם הרבה מלחמה, בעיקר מצד עודד ברנדווין וכריס דואו, צימקו את התוצאה ל-16:15 עד סיום הרבע הראשון.

ברבע השני המשחק נע מצד לצד כשבצד הכתום גארי בראון רמירז וברנדווין, שצלף מחוץ לקשת, החזיקו את המארחת.

בצד השני, ווינסטון שפרד ותום מעיין השיבו מלחמה ודאגו שאשדוד תרד למחצית כשהיא מובילה 41:43.

ג’ראלד לי אקס אשדוד החל את החצי השני כשהוא משווה את התוצאה עם שתי נק’ קלות, אך מאז האשדודים פתחו מבערים ויצאו טוב יותר מחדרי ההלבשה.

פול סטול חילק אסיסטים לחברים בצהוב, שהשלימו ריצת 0:9. אייזיק רוזפלט עם שתי נקודות בצבע ו-וייס עם שלשה נהדרת נתנו יתרון 6 לאשדוד.

בראד גרינברג קיבל עבירה טכנית שנייה והורחק מהמשחק, כשחבורתו סיימה את הרבע השלישי ב-62:56.

בדקות הראשונות של הרבע המכריע שתי הקבוצות בעיקר הרבו להחטיא, כשהמארחת הוסיפה חטא על פשע ואיבדה הרבה כדורים שאפשרו לאשדוד לפתוח פער דו ספרתי.

מילבורן תפר 4 נקודות מהירות והגדיל את הפער ל-13.סטול קבר שלשה חצי דקה לסיום, גולן גוט השיב בשלשה משלו וחתם את תוצאת המשחק, 70:82 לאשדוד.

קלעו לאשדוד/באר טוביה: ספנסר וייס 20 נקודות, ווינסטון שפרד 15, ליס שושי 13, לנדון מילברון 12, פול סטול 10, עידו פליישר 4, אנטון שוטבין ותום מעיין 3 כ”א.

קלעו לנס ציונה: ג’ראלד לי 15 נקודות, עודד ברונדווין 11, כריס דואו 9, גולן גוט, יניב סולומון ורביב פיטשון 7 כ”א, טל דן וגארי בראון רמירז 6 כ”א ומייקל גלאדנס 2.

צילום: אורי קריספין