מכבי אשדוד/באר טוביה החלה לעבוד במרץ לקראת העונה הקרובה. הקבוצה כבר מינתה את מאיר טפירו למאמן ראשי לשנתיים הקרובות, טפירו שיחזור בימים הקרובים מחופשה פרטית, עדיין מחפש להשלים את הצוות שלו עם עוזר לצידו. 

בינתיים בסגל השחקנים, שני שחקנים שהיו חלק מהקבוצה בעונה שעברה, עזבו. הראשון, הפחות מפתיע מבין השניים, הוא הזר אייזאה סוואן שעזב לצרפת ולא יהיה חלק מאשדוד בעונה הקרובה. 

הדעות לגבי סוואן היו חלוקות וחלק מאנשי אשדוד חשבו שצריך להשאיר וחלק שלא. בכל מקרה, סוואן כבר לא כאן. 

השחקן השני שעזב וכאן מדובר בהפתעה מסוימת, הוא הישראלי הבכיר של הקבוצה בעונה האחרונה, יונתן שולדבארנד שהובא לאשדוד בקיץ שעבר בתור ישראלי בכיר ועוזב אחרי עונה אחת בלבד, לעירוני נהריה. 

באשדוד, יצטרכו לחפש ישראלי בכיר אחר, ונראה ששם אחד כבר על הכוונת, אפיק ניסים הוותיק, שחקנה של הפועל אילת. אם ניסים ישוחרר מאילת, שעתידה לא ברור בשל העזיבה של דורון הרציקוביץ', אשדוד תנסה לקלוט את השחקן. 

באשדוד רוצים להשאיר בקבוצה את המתאזרח ווילי וורקמן והצעה הוגשה לשחקן בתקווה שזה יסכים להישאר באשדוד. 

מי שחתומים באשדוד לעונה הקרובה הם, אור סולמון, נאור שרון ונועם לייש שחוזר מפציעה ויהיה חלק מהסגל של אשדוד בעונה הקרובה. 

לגבי הזרים, כרגע הועברה הצעה לדיאנטה גארט לגבי העונה הבאה. באשדוד היו שמחים לראות את השחקן נשאר לעונה נוספת באשדוד, אך הדבר לא פשוט, שכן מבחינה כלכלית השחקן יצטרך לקבל שדרוג מסוים, וכן לא מן הנמנע שהשחקן ירצה ללכת למחנות הקיץ של ה- N.B.A ולחכות להצעה מהליגה הטובה בעולם. 

באשדוד היו מאד רוצים לראות את צ'ארלס תומאס בקבוצה, אך הדבר לא אפשרי, שכן השחקן מחזיק בהצעות גבוהות מקבוצות אחרות באירופה.

צילום: באדיבות אתר ONE