מכבי אשדוד/באר טוביה מתחזקת בזר איכותי, שלישי העונה לסגל הקבוצה. מדובר בדניאל יואינג גארד איכותי עם רזומה עשיר באירופה שיביא המון ניסיון ואיכות לקו האחורי הצעיר והלא מנוסה של הקבוצה.

יואינג הפך לזר השלישי של המועדון לצידו של צ'ייס סיימון ואד דניאל. באשדוד חיפשו אחר זר מנוסה שישלים את הקו האחורי היחסית צעיר והלא מנוסה, ויואינג הוותיק בהחלט עונה על הקריטריון.

המאמן מאיר טפירו התייחס לחתימה: "זה השחקן שחיפשנו, עם ניסיון שיכול לעזור לקבוצה ולשחקנים הצעירים, שחקן ששיחק בכל הרמות ועבר הרבה בכדורסל האירופאי. אנחנו שמחים שהוא הצטרף למשפחת אשדוד".

יואינג (33, 1.91) הוא בוגר אוניברסיטת דיוק היוקרתית משנת 2005 שנבחר במקום ה-32 בדראפט 2005 על ידי הקליפרס.

בשנתיים במועדון מלוס אנג'לס הוא שיחק 127 משחקי ליגה סדירה ורשם 3 נקודות, ריבאונד ואסיסט בממוצע.

בעונת 2007/8 חתם בחימקי מוסקבה, ואחרי עונה אחת הצטרף לפרוקום סופוט הפולנית, שיחק שלוש שנים במועדון, ובעונת השיא רשם 12.8 נקודות למשחק ביורוליג.

לאחר התקופה בפולין החל במסע שכלל את מריופול האוקראינית, בשיקטש הטורקית בה גם כן שיחק ביורוליג, פאריז לבלואה ולה מאן מצרפת.

בעונה שעברה חתם בנפטונאס הליטאית ורשם 14.8 נקודות ו-4 אסיסטים למשחק ביורוקאפ. הוא פגש את הפועל ירושלים במשחק הבית בליטא והצטיין עם 20 נקודות ו-5 אסיסטים.

יואינג ירוויח סכום עתק במושגים של אשדוד, 115 אלף דולר לעונה, מדובר בשכר חסר תקדים במושגים של אשדוד, אך באשדוד חיזרו אחריו שלושה חודשים בתקווה להביא אותו מתוך ידיעה שהוא בדיוק השחקן המתאים לקבוצה.

יואינג חתם לשנתיים עם אופציית יציאה הדדית כאשר אם הצדדים יגיעו להסכמה על הארכת החוזה ירוויח 150,000 דולרים.

צילום: AP