מכבי אשדוד/באר טוביה עסוקה בהכנות לעונה הקרובה. בתחילת השבוע הקרוב תרשום הקבוצה את משחק הליגה הראשון שלה באשדוד מול מכבי קריית גת, האקסית האחרונה של טפירו. 

כבר עתה ברור, שלמחזור הראשון אם לא יקרו דברים יוצאי דופן, תגיע הקבוצה עם שלושה זרים בלבד, ללא זר גבוה, מה שמקטין מאד את הסיכויים של הקבוצה וגורם ללא מעט בעיות בסגל ובהרכב השחקנים. 

בקבוצה מחפשים ללא הרף את הזר הרביעי שאמור לסגור את הסגל, כרגע משחקים בקו הקדמי, ג'ייק כהן, רם אליספור שחתום לחוזה זמני, ואד דניאל שמשחק לסירוגין בעמדת הגבוה. 

לכולם ברור שהקבוצה צריכה וחייבת לצרף זר בעמדת הגבוה. באשדוד מקווים ששחקן כזה יצורף במהרה. 

בינתיים באשדוד מנסים לחזק את הקו האחורי, וחאבייר גונזלס הגיע לסיכום עם הקבוצה. כרגע מדובר בשחקן זר ששיחק בעונה שעברה בליגה הלאומית בהוד השרון, אך עשוי להירשם כישראלי. 

באשדוד כבר הבהירו לשחקן ונציגיו, שהוא יחתום בקבוצה רק אם יסדיר את רישומו כישראלי.  

באשדוד רוצים לפתוח בהליך עלייה מזורז לגונסאלס, לו קיימים שורשים יהודיים, על מנת לרשום אותו כישראלי, כאשר אם הליך לא יושלם תוך חודש - השחקן ישוחרר. 

גונסאלס גארד מפורטו ריקו (27, 1.85), בוגר מכללת NC-State, שיחק במכבי הוד השרון מהליגה הלאומית בעונת 2011/12, במדיה רשם ממוצעים של 16 נקודות, עם 42% ל-3, 4.9 אסיסטים, 3.3 כדורים חוזרים ו-2.3 חטיפות. 

הגארד צפוי לנחות בישראל ביום ראשון, ולא ברור אם יירשם למשחק פתיחת העונה מול מכבי קריית גת שייערך בשני. 

מאז הקדנציה הקודמת בישראל, גונסאלס נדד בליגות בצ'כיה, בקולומביה ובמולדתו, שם רשם בעונה שעברה ממוצעים של 10 נקודות, 5.1 אסיסטים, ו-2.4 כדורים חוזרים ב-44 הופעות במדי סאנטורה.

באשדוד מנסים לצרף שחקן נוסף לקו האחורי, בשל הבעיות שיש עם נאור שרון שלא הופיע לאימוני הקבוצה בשבוע האחרון וכועס מאד על אנשי הצוות המקצועי. 

באשדוד לא מתרגשים יתר על המידה וטוענים "כי לשרון יש חוזה במועדון ולא ייתכן כי יעשה דין לעצמו", אך קשה לראות כיצד ימשיך בקבוצה לאחר התנהלות זו. 

שרון, ששיחק בקבוצה בעונה שעברה, קיבל במהלך הקיץ הודעה כי הוא לא בתוכניות לעונה הקרובה, אך לאחר פציעתו של נמרוד טישמן, ומאחר ולא מצא קבוצה, הוחלט באשדוד להחזירו. 

שרון נפצע במשחק האימון בהרצליה בפניו, ולא יצא עם אשדוד למחנה האימון באילת. עם חזרתו למשחקים לא היה מרוצה מדקות המשחק שלו, כשהשיא היה במשחק האימון נגד הפועל תל אביב ביום שישי האחרון. 

שרון נכנס למשחק, וביצע מספר טעויות שגרמו למאמן מאיר טפירו להוציאו מהמגרש אחרי כ-3 דקות. לטענת יושבי הספסל שרון ירד בעצבים והחל לצעוק: "לי לא יעשו דבר כזה, אני שחקן נבחרת ישראל". 

צילום: משה חרמון, באדיבות אתר ONE