מכבי אשדוד/באר טוביה תפתח הערב (ב', 19:30, הקריה) את העונה הרשמית, במסגרת מחזור הפתיחה במשחק ביתי מול מכבי קרית גת היריבה מדרום. 

באשדוד היו שמחים בוודאי אילו המשחק היה מתקיים בעוד כמה ימים, בכדי שהשחקנים החדשים יגיעו וייכנסו לקבוצה, אולם זה המצב ואשדוד החדשה של מאיר טפירו תאלץ לפתוח עונה עם שלושה זרים ועוד ישראלי אחד שחסר לה. 

לצד כל החגיגות, הציפיות, ברור שהדמות המרכזית הערב ובכלל לאורך העונה מהצד של אשדוד, תהיה האיש על הקווים, מאיר טפירו. 

בגיל 41, ואחרי אחת הקריירות הגדולות שהיו לשחקן בישראל, מאיר טפירו פותח את קריירת האימון שלו על הקווים של מכבי אשדוד/באר טוביה, בה שיחק במשך שנתיים. 

אחרי 510 משחקי ליגה בהם הוכתר כמלך ההופעות, הדקות, האסיסטים והחטיפות בישראל - מאיר טפירו יעמוד להופעת בכורה על הקווים כמאמן, נגד קבוצתו האחרונה כשחקן פעיל, מכבי קריית גת, לה סייע אשתקד להינצל מירידה ללאומית. 

יחד עימו חצו את הכביש הסנטר בן אלטיט והגארד נמרוד טישמן, שלא ישחק בשל פציעה. 

קיץ לא קל עבר על אשדוד, שבחרה להפרד מצביקה שרף שהוביל אותה לגמר הגביע. הסגל הישראלי התחזק בג'ייק כהן, אדם אריאל ויפתח זיו כישראלים מובילים ולמשחק הבכורה ניתן כאמור למצוא רק שלושה זרים - אד דניאל, דניאל יואינג וצ'ייס סיימון, כשהחיזוק החדש, קליסטוס אזיוקו, שחתם אתמול, יוכל לשחק רק במחזור הבא. 

נמרוד טישמן הפצוע ייעדר בתקופה הקרובה, נאור שרון נטש את הקבוצה ללא אישור, וחאבי גונסאלס עדיין לא קיבל אזרחות ישראלית, מה שמשאיר את אשדוד עם קו אחורי בעייתי, שם יקווה לפרוץ העונה נועם לייש שחוזר מפציעת ברך, ויהפוך את משחק הבכורה לקשה וחשוב מאוד. 

טפירו אמר לקראת המשחק: "אנחנו מתחילים בשני מסע ארוך. יש התרגשות גדולה ומקווים להתחיל ברגל ימין. אחת המטרות שלנו העונה היא לחבר את הקבוצה לקהל ושתהיה אווירה טובה". 

אשדוד תבנה על הישראלים הצעירים, ההתלהבות של הקהל בניסיון למזער את הפערים שיש בסגל בכדי לרשום ניצחון בכורה בעונה.

בצד השני, קרית גת מגיעה למשחק, עם רצון לפתוח גם היא עונה עם ניצחון ועוד בחוץ. 

אחרי עונה קשה בה נשארו בליגה בעור שיניהם, קרית גת רוצה לרשום עונה שנייה טובה בהרבה ובנתה על פניו סגל מוכשר שיכול להגיע רחוק, אבל כזה שמלא בסימני שאלה. 

במועדון כבר החליטו לבצע שינוי בסגל עוד לפני תחילת העונה, כשהביאו את דבו ג'וזף על חשבונו של טרבור רלפורד, והוא שיחק בהפסד המפתיע בסיבוב א' של גביע המדינה למכבי רעננה.

רלפורד עוד בישראל עד שיוחלט סופית כי ג'וזף יישאר בקבוצה, ובינתיים נתי כהן יצטרך להסתדר גם ללא מרקו קילינגסוורת' שנפצע ערב המשחק נגד רעננה וסובל ממתיחה בשריר הירך האחורי כך שישוב לפעילות במקרה הטוב לקראת המשחק נגד הפועל ירושלים. 

אשתקד סיימה קריית גת את הדו-קרב הפנימי בין הקבוצות במאזן 1:2, אולם פעמיים המשחקים הסתיימו בזכות סלי מאני-טיים משוגעים: 89:90 לאשדוד מסל של דיאנטה גארט שניה לסיום, ו-86:87 לקריית גת מקליעות עונשין של פול דילייני. שני השחקנים אגב כבר לא משחקים בקבוצתיהם. 

צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל