מכבי אשדוד/באר טוביה פותחת הערב העונה במשחק מול מכבי קרית גת באשדוד. אשדוד רוצה בניגוד לשנים קודמות להתחיל עונה ברגל ימין, קרי: ניצחון. 

איזו קבוצה נראה באשדוד של העונה? הבסיס עליו נבנתה הקבוצה הוא בסיס ישראלי וצעיר, עם שחקנים שלפני פריצה, רעבים, שרוצים להוכיח את הכישרון שלהם, לפחות כך מקווים בצוות המקצועי. 

אם בשנים קודמות הסגל הישראלי כלל לפחות ישראלי אחד בכיר, או סוג של בכיר, הפעם הביכר ביותר, או כזה שאפשר לקרוא לו כך, הוא ג'ייק כהן. ששיחק קצת במכבי ת"א, הוחתם בירושלים, שיחק ביוון וחזר לישראל לאשדוד. 

גם בזרים, רוב הזרים אלמוניים, למעט דניאל יואינג עם רזומה יורוליג וכזה שאמור להיות "המבוגר האחראי בקבוצה". 

האם זה יעבוד? הכי קל וסביר להגיד, שאשדוד תקום ותיפול על הזרים שלה, זר רביעי רק הוחתם ואם הזרים יהיו בינגו, אז יכול להיות שהדברים יתחברו. 

קשה להאמין שללא תרומה גדולה של הזרים, ולא רק מספרית, יפתח זיו, אדם אריאל, ג'ייק כהן ובן אלטיט יוכלו עם כל הכבוד להוביל את אשדוד למקומות גבוהים בליגה. 

ואיך עברנו  יותר מ- 200 מילה בלי לכתוב על מאיר טפירו? אחרי הכל זו הקבוצה שלו, על פיו יישק דבר, גם ברמת הסגנון ובעיקר ברמת בחירת הסגל הישראלי. 

יונתן אלון העוזר מאד דומינטטי והוא גם היה אמון יותר על בחירת הזרים, האיתור וכדומה, טפירו חיפש ישראלים רעבים, צעירים, כאלה שיתסכלו עליו בהערצה וכך הוא יוכל להעביר אליהם את משנתו. מעין חומר ביד היוצר. 

אם טפירו יצליח להביא דברים אחרים לאשדוד, ערך מוסף, קצת מהניסיון שלו ובעיקר יגרום לשחקנים הצעירים להוציא מעצמם יותר ויקדם אותם, לאשדוד יש סיכוי להיות סוג של סוס שחור. 

אבל שוב נחזור לשורה התחתונה, ללא תרומה אפקטיבית מהזרים, לאשדוד יהיה קשה עד בלתי אפשרי לשרוד בליגה, גם עם טפירו יעשה קסמים ויהפוך להודיני. 

מה עשינו בקיץ? 

עזבו: דיאנטה גארט (טויוטה אלבארק טוקיו), אייזאה סוואן (שולה), צ'ארלס תומאס (מכבי ראשון לציון), יהונתן שולדבראנד (עירוני נהריה), אור סולומון (מכבי קריית גת), ווילי וורקמן (מכבי חיפה), יהוא אורלנד (פרש), ג'רמיין הול (עירוני רמת גן), בן אייזנהרדט (הפועל באר שבע), רועי נציה (הפועל באר שבע). 

הגיעו: אד דניאל (26, פורטיטודו בולוניה), צ'ייס סיימון (27, מנרסה), דניאל יואינג (33, נפטונאס), יפתח זיו (21, בני הרצליה), אדם אריאל (21, הפועל חולון), נמרוד טישמן (25, מכבי קריית גת), ג'ייק כהן (26, אריס סלוניקי), רם אליאספור (23, הפועל אילת), בן אלטיט (23, מכבי קריית גת(.

אם לשפוט על פי משחקי ההגנה, הדברים לא תמיד מתחברים ולא זרמו יותר מידי טוב. 

בקבוצה יהיו חייבים למחוק את הרושם מהעונה שעברה, בה ספגה הקבוצה הכי הרבה נקודות בממוצע למשחק עם מעל 85 נק' ממוצע. טפירו כבר אמר שהוא עובד יותר על הגנה מאשר על התקפה. 

התחזית: אשדוד לא תיכנס לפלייאוף העליון, מאיר טפירו תמיד התגאה בזה שהוא לא מעולם לא ירד ליגה כשחקן, נאחל לו ונקווה בשבילו שזה לא יקרה לו גם כמאמן. 

אשדוד כנראה לא תרד, אבל כנראה תצטרך לעשות ולבצע מקצה שיפורים במהלך העונה. 

צילום: לילן וייס, מנהלת ליגת העל בכדורסל, דודו קקון, מכבי אשדוד