שלוש שנים שמכבי אשדוד/באר טוביה לא ניצחה במחזור הפתיחה של העונה. מאיר טפירו בעונה הראשונה שלו כמאמן על הקווים, במשחק הראשון ניצח עם אשדוד במחזור הראשון.

יהיו כאלה שימעיטו בניצחון של אשדוד על קריית גת, שרק כמה ימים קודם לכן, הודחה בגביע על ידי מכבי רעננה מהליגה הלאומית והעובדה שהיא שיחקה ללא זר אחד.

אז כדאי להירגע גם אשדוד לא הרשימה בהכנה והגיעה ללא זר ועוד ישראלי שיגיעו כבר למשחק הבא.

אשדוד הביאה למשחק הראשון שלה בדיוק את מה שציפו ממנה, הרבה כישרון, רעב ותשוקה מצד הישראלים שלה, ישראלי אחד מעל כולם, ג'ייק כהן אולי השחקן המשמעותי ביותר בסגל. "זה היה הטלפון הראשון שעשינו בקיץ", סיפרו באשדוד השבוע.

וכמובן הזרים שמעל כולם, דניאל יואינג. אם בהכנה היו ספקות לגבי היכולת שלו, הגיע המשחק מול קרית, בו יואינג להט עם 7מ-9 מחוץ לקשת והרבה מנהיגות ותואר השחקן המצטיין של המחזור. בינגו.

יואינג הוביל את החבורה הצעירה של מאיר טפירו לרבע ראשון מדהים מול מכבי קריית גת, בו למעשה הכריעה את המשחק עם יתרון 9:27, אחרי שלשה פנטסטית שלו מחצי מגרש.

הוא סיים את משחק הבכורה שלו בישראל עם 25 נקודות, כולל 7 מ-9 לשלוש ודורג ראשון גם במדד (23) וגם בפלוס-מינוס (23+). 

עכשיו הפנים לגן נר במחזור הבא, במשחק מול העולה החדשה, אשדוד עם סגל מלא, פלוס זר וישראלי שישתלבו במהלך השבוע יכולה אולי לשבור שיא ולקבוע פתיחת עונה של 2-0 לזכותה.

בסופו של יום, זו הקבוצה של מאיר טפירו שבבכורה שלו על הקווים, הוכיח שהוא בוודאי המאמן שיודע להתלבש הכי יפה בליגה, עם הופעה של כוכב רוק, טפירו נראה כמו שהקבוצה שלו שיחקה.

"היתה התרגשות גדולה, גם שלי וגם של השחקנים", סיפר טפירו בסיום, "אני שמח ששיחקנו טוב. 

התחלנו היום מסע ארוך, הניצחון יפה אבל לא צריך להסתנוור. יש פה חבר'ה שעובדים ורוצים להיות שחקנים יותר טובים. כולנו חיכינו למשחק הראשון ואני שמח שזה הצליח היום".

 
על הקבוצה אותה הוא מוביל סיפר טפירו: "יש פה כישרון, צעירים עם פוטנציאל לנבחרת וזרים שרוצים להוכיח. 

אני מקווה שנוכל לשחק כדורסל טוב. צריך לדעת לנצח משחקים בכל מיני דרכים וזה לוקח זמן. מקווה שגם כשנפסיד נדע לעלות למעלה".

אשדוד צלפה 14 פעמים מחוץ לקשת ב-50%. ג'ייק כהן ובן אלטיט קלעו בספרות כפולות, ואפילו תור שרעבי הצעיר שלח פצצה לאורכו של המגרש שמצאה את הרשת.

רגע לפני שהחתימה את קליסטוס אזיוקוו, אשדוד ניהלה מו"מ עם הפורוורד המוכר בראיין רנדל והצדדים הגיעו לסיכום על חוזה לחודשיים תמורת 25,000 דולרים.

רנדל שוחח ארוכות עם עוזר המאמן יונתן אלון והביע נכונות לבוא זמנית לעיר הנמל כדי להיכנס לכושר ולנסות לעזור לאשדוד בליגה לפני שהוא פוזל לאפשרויות אחרות. אלא שבסופו של דבר, נציגו האמריקאי של השחקן הכריע נגד העסקה והשיחות פסקו.

צילום: לירון מולדבן, מנהלת ליגת העל בכדורסל