מכבי אשדוד/באר טוביה פתחה את העונה בצורה טובה עם ניצחונות על קרית גת וגליל/גלבוע. אלא שלצערה הגיע בשבוע שעבר הפסד לנהריה והקבוצה רשמה הפסד ראשון בבית 82-70. 

הערב (ב') מול הפועל חולון תנסה אשדוד לחזור למעגל הניצחונות. 

שתי הקבוצות (חולון ואשדוד) נפגשו עד היום 17 פעמים בליגת העל כשהמאזן עומד על 4:13 לטובת חולון שניצחה בחמישה מתוך שמונת משחקי הבית שלה. 

הפועל חולון מגיעה למשחק אחרי ההפסד למכבי תל אביב בשבת שעברה, הפסד בו הציגה כדורסל טוב ותחרותי לשלבים ארוכים דווקא ללא הגארד פול דילייני והסנטר אלכס צ'וברביץ' הפצועים. 

למשחק הקרוב מקבל דן שמיר את כל הסגל שלו בחזרה, כשהציפייה היא שההיכל הנהדר והחדש בעיר יתמלא בלמעלה מ-3,000 צופים שינסו לדחוף את הקבוצה לניצחון שלישי בארבעה מחזורים. 

במכבי אשדוד קיוו מאוד בתחילת העונה להגיע למחזור הרביעי עם ניצחון אחד לפחות כדי לא להיכנס לבור ממנו יהיה להם קשה לצאת, וזאת לאור היכולת הלא משכנעת במשחקי ההכנה לעונה. 

אשדוד מקבלת עד כה העונה תרומה יפה דווקא מהישראלים שלה - יפתח זיו (12.7 נקודות ו-5 אסיסטים למשחק), בן אלטיט (8 נקודות ו-3.7 ריבאונדים) ואדם אריאל (6.7 נקודות) בעוד רק זר אחד עונה על הציפיות - דניאל יואינג.

קליסטוס אזיוקו, הזר הניגרי של הקבוצה שהוחתם לתקופה של חודש, צפוי להמשיך ולשחק אך עד כה מאכזב ואמור להיות משוחרר כשבמועדון ימצאו מחליף גבוה ראוי. 

מאיר טפירו אמר לקראת המשחק: "משחק קשה. חולון קבוצה טובה ביתית מאוד. נקווה שנמשיך להראות כדורסל טוב עם הרבה הקרבה".