50 נק' קלעו הישראלים של אשדוד אמש (א') מתוך 70 הנק' שקלעה אשדוד. אדם אריאל, יפתח זיו, ג'ייק כהן, נועם לייש, בן אלטיט, הם כרגע הפנים של מכבי אשדוד/באר טוביה. פנים צעירות, רעננות עם תשוקה וחיבור. 

"שבנינו את הקבוצה בקיץ, זה מה שרצינו לראות, ידענו שבניגוד להרבה קבוצות בליגה, מי שייתן את הטון אלה הישראלים והזרים יצטרכו להוסיף משהו אחר", סיפרו הבוקר באשדוד. 

"רצינו קבוצה מחוברת לקהל, לעיר, עם אנרגיות. אנחנו לא הכי מוכשרים, אבל הקו המנחה היה, להביא צעירים שלא פרצו, עם הרבה כישרון שיחד עם מאיר טפירו על הקווים שעבורם הוא אליל כשחקן, ייתנו לו לעצב אותם, תראה מה קורה ליפתח זיו וכמה הוא מקשיב וסופג מטפירו", מספרים באשדוד. 

"אדם אריאל זה שחקן שעוזר המאמן, יונתן אלון מכיר היטב, עבד איתו בירושלים ובחולון, ממש אב רוחני עבורו, הוא המליץ עליו בקיץ לטפירו והיה בטוח שהוא יכול להוציא ממנו את הפוטנציאל שיש לו וזה עבד". 

אשדוד של מאיר טפירו נראית כמו קבוצה שיכולה לעשות צרות לכל קבוצה ומצד שני להפסיד לכל קבוצה. אחרי ההפסד למכבי ת"א, באשדוד רצו לחזור "למקום הפשע" ומול הקבוצה השנייה הבכירה בארץ להראות שזו הייתה מעידה חד פעמית. 

אמרנו רצון, אמרנו אנרגיות, אין דרך אחרת להסביר חסימה של אדם אריאל 1.92 מ' ביום בהיר של ליקוי חמה, על אמרה סטודמאייר 2.08 מ' עם עבר מרשים בליגה הטובה בעולם. 

הצעירים של אשדוד מבינים שהתפקיד שלהם הוא בעיקר לנשוך, לשרוט, להרביץ ולתת הכל על הפרקט, יהיו משחקים שזה לא יעבוד כמו נהריה וחולון והיו משחקים שזה כמעט יספיק כמו מכבי ת"א, ומשחקים של התפוצצות כמו אמש מול ירושלים. 

ומעל כולם יש את מאיר טפירו, האיש עם ההילה עם הראש, עם שישה משחקים בסך הכל כמאמן, נראה ומתנהג בקור רוח ואדישות של מאמן 20 שנה ביורוליג. 

עם הקמע האישי, בן העיר, ישראל קטורזה שמעודד, מתעצבן ושר כמו אחרון האוהדים, אי אפשר להפסיד. 

טפירו מפגין פשטות (שכבר הפכה להיות מילה גסה) השיטה, האמונה וקור הרוח, חשיבה מחוץ לקופסה בציוות המשימות ההגנתיות (אדם אריאל על עמדה 4, בן אלטיט על עמדה 1), ויד כמעט חופשית לרכז שלו, מראים על עקומת לימוד חדה בשישה משחקים רשמיים בלבד. אבל כשיש לך את זה אז לא צריך יותר מזה. ולטפירו יש את זה.

"הפועל ירושלים חלק מהמשפחה שלי, יקרים לליבי ואני מאחל להם הצלחה באירופה. היום הצגנו הגנה גדולה. יש פה הרבה למידה, אנחנו חבר'ה צעירים, כל השחקנים פה לומדים, אבל החוכמה היא ללמוד מהמשחק הקודם", אמר טפירו המאושר אך המאד מאופק בסיום.

אני מרוצה ורוצה שהצעירים יצליחו עוד יותר ממני, אנחנו עושים אימונים ב-08:30 בבוקר וכולם עושים את המקסימום ויש לנו גם זרים מעולים. 

אני מאמין בישראלים, אבל אני רואה אותנו כמקשה אחת כקבוצה ואני מאוד רוצה שהם יצליחו. יש לי פה זרים ואני רואה פה קבוצה, זה מה שהכי חשוב". 

יפתח זיו שהיה מצוין מול ירושלים, הגיב בסיום: ''הניצחון מכפר על מה שקרה בשבוע שעבר מול מכבי. אחרי שראינו את מכבי מפסידה אתמול עוד יותר התאכזבנו. שיחקנו כמו גברים. ירושלים קבוצה גדולה. אנחנו צעירים, כיף לנו וכל משחק שאנחנו מנצחים זה כיף גדול". 

אדם אריאל עוד כוכב בניצחון סיכם: ''באנו עם האנרגיות הנכונות, כל הכבוד ליפתח (זיו), אני שמח בשבילו ובשביל כל הקבוצה".

צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל