מכבי אשדוד/באר טוביה רשמה אמש (ש') באשדוד את הפסדה החמישי העונה, 84-77 למכבי ראשל"צ האלופה וירדה למאזן של 3-5 לחובתה. 

רק לפני שבועיים כולם חגגו ובצדק את הניצחון על ירושלים, אלא מאז אשדוד הפסידה פעמיים מול חיפה בחוץ ומול ראשל"צ בבית.

נדמה שמה שבלט בעיקר זה נושא חוסר היציבות והעובדה שחרף היכולת הטובה של יפתח זיו, ג'ייק כהן ודניאל יואינג, עדיין למאיר טפירו חסר אותו שחקן שהוא באנקר אין לו כמעט יום רע.

אם בד"כ הזרים של אשדוד הם עב האכילס שלה, דווקא בהפסד מול ראשל"צ, הישראלים של אשדוד נעלמו עם תרומה נמוכה מאד. 25 נק' מתוך ה- 77 שקלעה אשדוד אמש (ש') נקלעו על ידי הישראלים. איפה זה ואיפה אותם 57 נק' שקלעו הישראלים מול ירושלים?

בערב בו ג'ייק כהן במשחק חלש מאד, אשדוד פשוט נתקעה וזה שוב אחרי שהזרים היו לא רעים בכלל, יואינג עם 22 נק', סימון עם 19 נק' ודניאל עם 11 נק'. אבל זה לא הספיק.

אשדוד רושמת הפסד חמישי בשישה משחקים. העיבה העיקרית זה משחק הפנים של הקבוצה והעובדה שחסר לקבוצה עוד זר גבוה בולטת. איזווקו קיבל שבועיים נוספים, אולם גם אתמול הוא פשוט לא הראה שום דבר.

"אני מסתכל על ההגנה שלנו, בשני המשחקים האחרונים הבעיה שלנו לא התקפית, ברגע שקלענו 28 נקודות ברבע הראשון ולא הובלנו ביותר מדי.

נתנו לראשון להרגיש בנוח, התקפית יש לנו בעיות ותמיד מוצאים פתרונות כאלה ואחרים, ברגע שבאנו לנשוך בהגנה, אז עשינו עבודה טובה, לא יכולים להרשות לעצמנו בבית לקבל 84 נקודות", סיכם מאיר טפירו.

מי שקיבל טיפול מיוחד ורשם משחק חלש הוא הגארד יפתח זיו, שהיה אחד השחקנים שבראשון לציון שמו עליו דגש לפני המשחק, "בתור שחקן צעיר, גם לי זה קרה, ככל שתהיה יותר טוב ישימו עליך יותר לחץ וצריך לדעת להתמודד עם זה. 

יפתח צעיר וכשרוני, הוא צריך לגדול מזה, ינסו להוציא אותו מהמשחק, הוא יצטרך ללמוד איך לנהל את המשחק ולהישאר במשחק. יש פה קבוצה צעירה שיש לעשות איתה עוד תהליך ארוך, ואני מקווה שנלך נתקדם ונגדל", אמר טפירו על הכוכב הצעיר שלו. 

באשדוד ימשיכו בחיפושים אחר שחקן גבוה, זר שיחליף את איזווקו. "כרגע הוא נשאר כי אין משהו אחר ואנחנו צריכים גם משיהו שיעזור באימונים" אמור באשדוד על השחקן.

צילום: לירון מולדבן, מנהלת ליגת העל בכדורסל