מכבי אשדוד/באר טוביה צלחה אמש (ה') משימה שהייתה יכולה להיות מוקש על הנייר וערב המשחק. 

המשחק בחוץ מול מכבי רעננה, מוליכת הליגה הלאומית שהפסידה רק פעם אחת גרם לחששות מוקדמים. אלא שאשדוד הראתה שעדיין ישנם פערים לא קטנים בי מרכז ליגת העל לצמרת הליגה הלאומית. 

רעננה כבר הדיחה את קרית גת מליגת העל, באשדוד לא רצו להיכנס לשורה הזאת, לפני שנתיים אשדוד ספגה הדחה מפתיעה בשלב מוקדם מקרית אתא מהלאומית ואחרי ההגעה בעונה שעברה לגמר הגביע, אשדוד כיוונו להתקדם לשלבים הגבוהים בגביע. 

זה היה מסוג המשחקים שמהווים בריחה מהליגה ומרצף ההפסדים שהקבוצה נקלעה אליו. מעין ריפוי בעיסוק.

קל זה לא היה, אשדוד נקלעה לפיגור במחצית, רעננה הייתה במשחק כמעט לכל אורכו, רק ברבע הרביעי, היתרון האיכותי, העומק וכנראה גם הכושר באו לידי ביטוי ונתנו לאשדוד ניצחון. 

רעננה הציגה הגנה מצוינת במחצית הראשונה וכבר הובילה בפער דו-ספרתי. אחרי ההפסקה אחוזי הקליעה של אשדוד החלו להתיישר, ובהובלת צ'ייס סיימון ואד דניאל היא ביצעה מהפך ברבע השלישי. 

החדשות הטובות מבחינת מאיר טפירו הן בראש ובראשונה השיפור של הזרים, שעד לאחרונה כמעט לא תרמו. צ'ייס סיימון נראה הרבה יותר טוב בתקופה האחרונה וגם אד דניאל מתחיל לתת את המספרים שקיוו ממנו. 

יפתח זיו אמנם מיעט לשחק בגלל בעיית עבירות (על אף שהוא היה שחקן משמעותי בריצה הגדולה ברבע השלישי), אבל דניאל יואינג שוב הוכיח שלמרות שהוא נחשב לסקורר, מדובר גם בעושה משחק מצוין. 

אחרי מחצית ראשונה רעה מאד מבחינת אשדוד היא ניצחה 52-27 את רעננה במחצית השנייה. 

שחקני אשדוד נראו בהלם במחצית הראשונה, שסיימו אותה עם מספר נקודות מביך עבורם של 24 נקודות ב-20 דקות של משחק.

הרבע האחרון הפך לגארבג'-טיים שנארך כמעט לכל 10 הדקות האחרונות. ובסיום מאיר טפירו יכול לשחרר לא מעט אוויר, מהלחץ הגדול והחשש מלפני המשחק.

טפירו אמר בסיום: "במחצית הראשונה היינו מאוד לחוצים, היינו קפואים. במחצית השנייה תקפנו את המקומות שרצינו מההתחלה, והשתחררנו יפה מהלחץ. אני שמח שניצחנו כי זה מסוג המשחקים הקשים מאוד, ואני גאה בבחורים שלי". 

הפתיחה הייתה כולה של המארחים ועלתה ליתרון 3:8 באמצע הרבע. סיימון העיר את קבוצתו וצימק את הפער לנקודה, אבל הרבע הראשון נגמר ביתרון 11:15 לרעננה. היירסטון וגיבנס שמרו על ההובלה ברבע השני ופתחה פער דו-ספרתי, 20:30. כהן ואזיוקוו צימקו, אבל רעננה ירדה למחצית ביתרון 24:33. 

ואז הגיעה המחצית השנייה. היירסטון עוד שמר על פער מינימלי בתחילת המחצית השנייה, אבל סיימון יואינג זיו השלימו מהפך אחרי 11 נקודות ללא מענה, 42:46. 

אשדוד סגרה רבע מצוין בו קלעה יותר מאשר בכל המחצית הראשונה עם ריצת 0:6 נוספת בדרך ליתרון 46:52. 

גיבנס מרעננה קלע שלושה סלים רצופים צימק ל-54:52. אלא שאז אשדוד רצה 0:13 וגמרה סיפור. גיבנס מרעננה עוד ניסה, אבל זה היה מעט מדי ומאוחר מדי ואשדוד רק הגדילה את הפער עד 60:76 בסיום. 

לאשדוד: סיימון 17 (6-9 לשתיים, 1-5 לשלוש, 4 איבודים), כהן 15 (9 ריבאונדים, 3 חטיפות), דניאל 14 (6-8 מהשדה, 10 ריבאונדים, 4 איבודים), זיו (4-12 מהשדה) ויואינג (4-12 מהשדה, 8 אסיסטים) 9 כ"א, אריאל 6, אזיוקוו ואלטיט 3 כ"א. כן שותפו: לייש ובירנפלד.

צילום: מכבי אשדוד/באר טוביה