מכבי אשדוד/באר טוביה רשמה אמש (ש') הפסד דרמטי וכואב להפועל חולון. בקבוצה זועמים. מעבר להפסד בםן המקצועי שהיה השלישי ברציפות של הקבוצה בקבוצה בטוחים שנעשה להם עוול בהחלטת השופטים בסיום המשחק. 

בצל האכזבה מהתוצאה, הרוחות בקבוצה סערו בעקבות החלטות שיפוט "בעייתיות", לטענת המועדון, ששוקל כעת לגבש תיק בחשד להטיית המשחק.

עיקר הטענות של הקבוצה נוגעות לשריקה לעבירת תוקף שנשרקה לחובת סק הנרי על תמיר בלאט 5 שניות לסיום הזמן החוקי במצב של שוויון 95:95. המשחק כאמור הלך להארכה בה הפסידה אשדוד 109-106 בסיום 45 דקות.

רגע המחלוקת

מעבר לכך, במועדון אף שוקלים לכלול בתלונתם טענות על החלטות שיפוט במשחקים נוספים בהם הם טוענים לקיפוח. בקבוצה מתייחסים בעיקר למשחק מול מכבי תל אביב במחזור הקודם, בו הם הפסידו 90:80.

משה ביטון, יו״ר הוועדה המקצועית של איגוד השופטים הגיב בחומרה להאשמות: "אם באשדוד רוצים לבוא בטענות האלה, יש מקום אחד ללכת אליו, למשטרה, לא לתקשורת. קורה ששופטים טועים, אבל מכאן ועד ללכת ולהכפיש בצורה כזאת, זה חמור מאוד".

אסור לשכוח שיש בני אדם מאחורי ההאשמות" הוסיף ביטון, "ואני בטוח שאין שום דבר וחצי דבר בטענות האלה. אין לי שום ספק ביושרה של כל אחד מהשופטים, שכולם שופטים מצוינים. אם הם באמת יגישו תלונה, נוכל להפריך כל אחת מהטענות שלהם".

אשדוד מדורגת במקום השמיני עם שני ניצחונות וחמישה הפסדים ובמחזור הבא היא תצא למשחק חוץ לא פשוט מול עירוני נהריה.

מהנהלת הקבוצה: "אנחו בוחנים את כל האפשריות שעומדות בפנינו ויכול להיות שנגיש תלונה במשטרה ובאיגוד על הטיית משחק מצד השופטים".