ביום שני הקרוב (18:45, ירושלים) תשחק מכבי אשדוד/באר טוביה בחצי גמר גביע המדינה מול מכבי ת"א. כמובן שהעיניים יהיו נשואות למשחק הזה, בדרך אולי למעמד הגמר שנה שנייה ברציפות.

בינתיים, היכולת של הקבוצה מדאיגה מאד, הקבוצה נראית רע ולא מצליחה לשחזר את היכולת של תחילת העונה. אשדוד רשמה עד כה 5 ניצחונות בליגה וההפסד לחיפה אמש (ב') היה החמישי ברציפות בליגה.

באשדוד הגדירו את המשחק הביתי מול חיפה שהגיע בסגל חסר (מה שמגדיל עוד יותר את האכזבה) כאחד שחובה לנצח, כך שהאכזבה בעקבות ההפסד בהתאם.

הקבוצה של מאיר טפירו נכנעה אתמול (ב') 72:59 לעיני יציעים דלילים, אחרי שפתחה את המשחק בצורה מזעזעת ופיגרה 32:8. 

"זה היה משחק מפתח בשבילנו", הודה יפתח זיו, ש-11 נקודות הספיקו לו כדי להוביל את רשימת הקלעים של אשדוד. "לא נראינו טוב. היו כמה דקות של לחימה אבל זה לא הספיק". 

הרכז התקשה לספק הסברים לפתיחה החלשה, שכללה מספר חריג של איבודי כדור במחצית הראשונה: "יכול להיות שבאנו באובר-מוטיבציה, אני לא יודע בדיוק מה להגיד. התחלנו לא טוב את המשחק, שילמנו על זה את המחיר בכך שרדפנו אחריהם עד סוף המשחק. זה המחיר ששילמנו, הפסד כואב". 

"אנחנו לא מסתכלים על קריית גת, אנחנו באים לשחק כדורסל ולנצח, ותלויים בעצמנו. אנחנו מסתכלים למעלה ולא מכוונים להיות בתחתית. צריכים להתחיל לנצח", אמר יפתח זיו. 

מלבד אולי ג'קי קרמייקל, הזרים של מכבי אשדוד גמגמו ולא ממש הופיעו למשחק. דניאל יואינג שיחק 23 דקות אבל סיים עם 0 עגול בטור הנקודות, בעוד צ'ייס סיימון קלע 2 נקודות בלבד.

מאיר טפירו לא ניסה לייפות את המציאות: "פשוט בושה איך שבאנו למשחק הזה. כל אחד צריך להסתכל על עצמו, ולבוא טוב יותר. זה היה משחק חשוב מאוד עבורנו, ובמקום שנלחץ אותם, בייחוד כשהם בסגל חסר - קרה בדיוק ההפך. זו בושה". 

"למשחק כזה היינו צריכים לבוא אחרת. אני לא מסתכל על אף אחד, אלא רק על עצמנו. אם לא נדע לשחק יותר טוב, נהיה בצרות".

צילום: דודו קקון, מכבי אשדוד/באר טוביה