מכבי אשדוד/באר טוביה רשמה ניצחון חוץ משכנע על הפועל ת"א, עם 97-81 מרשים, שהציג משחק התקפה יוצא מן הכלל, שזרם לאורך כמעט רוב 40 הדקות.

אשדוד התפוצצה על הפועל ת"א בעיקר במחצית השנייה ורושמת ניצחון שני ברציפות בליגה.

האדומים ספגו את כמות הנקודות הגבוהה ביותר שלהם העונה, וירדו לראשונה למאזן שלילי, 11:10, כשהציגו יכולת חלשה מאוד. מה שמעיד על ההתקפה של אשדוד והמשחק של השחקנים של טפירו בכלל.

אשדוד הצליחה להגיע לטבעת כל פעם שרצתה ונראתה מצוין. כל המחמאות מגיעות לאשדוד, שהצליחה לנצל את החולשות של הפועל ת"א.

אחרי מחצית ראשונה רעה, שכללה 1 מ-11 מהשלוש (9%), הצהובים הצליחו לשפר פלאים את האחוזים במחצית השניה וסיימו עם 11 מ-27 (41%), כשסיימון קולע 18 נקודות בחצי השני, ופרסטון נואלס חימם את הידית.

בנוסף, דילארד, הרכז החדש של טפירו היה האקס פקטור ולקח החלטות שעזרו לדחוף את טפירו אל עבר הניצחון. ג'ייק כהן היה גם הוא מצוין וסיים עם 7 מ-7 לשתיים ונקודות חשובות במחצית הראשונה.

בעקבות הניצחון, אשדוד התרחקה עוד קצת מנועלת הטבלה מכבי קרית גת, שכרגע נראה כי אין מנוס מירידת ליגה מבחינתה.

לאשדוד יש יתרון של 3 נקודות על קרית גת ואם תמשיך במומנטום, אולי תוכל לחלום על השתלבות בפלייאוף בסיבוב השלישי.

קווין דילארד עדיין לומד את חבריו לקבוצה, אבל אין ספק שהגעתו במקום דניאל יואינג עזרה לקבוצה. פרסטון נואלס נראה טוב יותר וגם הערב היה מצוין, צ'ייס סיימון נכנס לאחד "הזונים" שלו במחצית השנייה וג'ייק כהן היעיל והטוב היה פנטסטי לאורך כל הדרך.

ביחד עם תרומה חשובה של יפתח זיו בריכוז ובן אלטיט מתחת לסלים, השיגו "הדולפינים" ניצחון חוץ שני אי פעם על האדומים. אפילו אדם אריאל חזר לכמה דקות.

בן אלטיט, הפורוורד של מאיר טפירו, פרק במהלך הרבע האחרון של ההתמודדות את הזרת שלו, אבל אנשי הצוות הרפואי הצליחו להחזיר אותה למקומה, הניחו מסביבה קרח וחבשו אותה.

"היה חשוב להניע את הכדור מצד לצד לעבוד בהתקפה, בהגנה לצופף, למרות שקיבלנו בסוף הרבה שלשות, ולמנוע מהיריב את משחק המעבר, בחלקים גדולים אני שמח שזה עבד", אמר טפירו לאחר המשחק.

"דילארד שחרר משהו שהיה תקוע אצלנו ועשה הרבה נקודות במעבר, משהו שהיה חסר לנו. אני שמח שהוא שחרר את הפקק הזה. זה ניצחון שני ואני מקווה שנדע לבוא משחק אחרי משחק עם החברה הצעירים וכולם פה ולתת עוד ניצחונות".

"בניגוד לאחרים אני משתדל ליהנות ולשכוח אחרי ניצחון ורק אחרי זה לחזור ולהתכונן, הם אחת הקבוצות הטובות בליגה, לא סתם הם במקום שנמצאים. נחגוג היום מחר חופש ונתכונן ברביעי.

"אנחנו בשלושה משחקים יתרון על קרית גת עם ניצחון כפול עליהם, ראינו שקרית גת ניצחו בשבוע שעבר וכמעט אתמול, זה עורר אותנו, ביחד עם החילוף שנעשה בקבוצה, אנחנו באים אחרת, אמר יפתח זיו, שחקנה של אשדוד.

"באנו לנצח, המשחק התפתח עם אחוזי קליעה טובים של שתי הקבוצות, עלינו ליתרון שהיה להם קשה לחזור, לא ציפינו שיהיה 15 או 20 הפרש. באנו לנצח, גם אם זה היה נקודה היינו אומרים תודה.

בטח שזה יכול לתת לנו תנופה, לחבר כמה ניצחונות זה יתרום לאווירה, היינו ברצף קשה, תקופה עם הראש למטה והביטחון מעורער, יצאנו לדרך חדשה, נבוא לננצח בשבוע הבא בבית ואז נסתכל אחרת על הטבלה. בגדול אנחנו ב-0:2 עם קווין דילארד, אז יש לו נקודת זכות, זה נתן לנו שינוי כזה, קיבלנו כאפה שהחליפו שחקן זר, זה אף פעם לא פשוט".

קלעו לאשדוד: צ'ייס סיימון 22, פרסטון נואלס וג'ייק כהן 20 כ"א, קווין דילארד 13, ג'קי קארמייקל 12, בן אלטיט 6, יפתח זיו (9 אס' ו-6 ריב') 4. 

להפועל ת"א: מארק ליונס 19, אדריאן בנקס 17, תמיר בלאט 144, רביב לימונד 10, מתן נאור 9, תומר גינת 7 ואלאנדו טאקר 5.

צילום: ספי מגריזו, מנהלת ליגת העל בכדורסל