מצד אחד, מכבי אשדוד/באר טוביה מגיעה למשחק הערב (ב', 21:00, אשדוד) מול בני הרצליה בכושר טוב ובמומנטם נהדר ורוצה להמשיך את הרצף לשלושה ניצחונות רצופים.

מצד שני, עומדת מולה, קבוצה נהדרת כמו בני הרצליה שבוודאי תכוון גבוה ורוצה לסיים בשלישייה או אפילו במקום השני בליגה, בסיום העונה הסדירה.

אשדוד לא ניצחה את הרצליה מאז שנת 2012, והיא רק מפסידה להרצליה בשנים האחרונות. אשדוד עם מאזן של 14:7 לחובתה, הרצליה עם 8:13 לזכותה. 

באשדוד ינסו לנקום בחבורה של מיקי גורקה על ההפסד במפגש הקודם ביניהן בליגה, שהסתיים ב-71:83 לזכות הרצליה בסיבוב הראשון. אחרי שני ניצחונות בהפרש דו ספרתי כל אחד, שהגיעו אחרי תקופה טובה רעה של שישה הפסדים בליגה ועוד אחד בגביע, באשדוד מקווים שהם יצאו לדרך חדשה. 

קווין דילארד, הזר החדש שהגיע לאשדוד לפני המשחק נגד אילת, מנהל את המשחק בצורה טובה יותר מדניאל יואינג, ולצד עלייה ביכולת של פרסטון נואלס וצ'ייסון סיימון, בקבוצה רוצים להגדיל את רצף הניצחונות לשלושה.

מנגד, הקבוצה מהשרון עומדת על רצף של חמישה ניצחונות חוץ באשדוד, כולל 88:89 בביקורה האחרון בעיר, מסל ניצחון של סטיבן דניס.

למשחק הקרוב היא תגיע אחרי ה-55:59 מול הפועל חולון במחזור הקודם. ההיסטוריה עומדת לזכות הרצליה, כאשר הניצחון הביתי האחרון של אשדוד על הכחולים-לבנים מהשרון היה באפריל 2012. 

צילום: מכבי אשדוד/באר טוביה