אחרי רצף שלושת הניצחונות, והניצחון המרשים בשבוע שעבר על הרצליה, מכבי אשדוד/באר טוביה נעצרה עם הפסד 99-70, למעשה תבוסה בחוץ, להפועל חולון.

ללא נואלס הפצוע, לשחק עם שלושה זרים מול חולון בביתה, זו משימה שבשלב הזה קצת גדולה על אשדוד הנוכחית.

המשחק פתח את הסיבוב השלישי בליגת העל בכדורסל, רגע לפני משחקי הפלייאוף. בשבוע הבא: הרצליה אותה הביסה אשדוד רק לפני שבועיים מגיעה לאשדוד והקבוצה של טפירו תנסה לתקן את הרושם.

החבורה של דן שמיר פתחה פער דו-ספרתי בשלב מוקדם מאוד ולא ויתרה עליו בשום שלב, כשהיא נהנית מאחוזי קליעה טובים מכל הטווחים ומיכולת מצוינת של טו הולוואי וג'ורדן טיילור בקו האחורי.

חולון הפגיזה מבחוץ מעבר לקשת במחצית הראשונה בה קלעה 52 נקודות והפכה משחק קשה מאוד על הנייר לקל יחסית.

אשדוד הגיעה למשחק עם רצף מרשים של שלושה ניצחונות על קבוצות צמרת, אבל הערב הייתה רחוקה משיאה וסבלה בין היתר מהיעדרו של פרסטון נואלס הפצוע.

קווין דילארד סיים כקלע המוביל וצ'ייס סיימון כרגיל סיפק רגעים יפים בהתקפה, אבל הקבוצה פתחה לא טוב ומצאה את עצמה רודפת אחרי חולון ללא הצלחה עד סוף הערב.

אשדוד הגיעה לחולון עם רצף של שלושה ניצחונות שהרחיק אותה משמעותית ממכבי קרית גת, אבל בפועל, אשדוד לא ממש הגיעה לפרקט.

היא לא שמרה בכלל ואפשרה לחולון לקלוע 14 שלשות ולדייק ב-64% משתי נקודות. משחק ההתקפה שלה היה לא קבוצתי, כאשר היא מסרה 12 אסיסטים בלבד, מול 24 של חולון.

קווין דילארד וצ'ייס סיימון אמנם קלעו ביחד 34 נקודות, אבל הם עשו זאת במהלכים אישיים, והקבוצה לא ניפקה כדורסל שניתן היה ליהנות ממנו. שש דקות לסיום טפירו נקט אמירה כשהכניס את עומר בירנפלד בן ה-18 במקום דילארד.

טפירו ניהל את המשחק של אשדוד בצורה תמוהה. הוא זנח את האסטרטגיה של שלושה גבוהים כבר אחרי ארבע דקות. הכניס את אדם אריאל במקום יפתח זיו, אחרי שלוש דקות החזיר את זיו במקום אריאל, וכעבור עוד דקה החזיר את אריאל למגרש.

אשדוד נקלעה לפיגור 20 הפרש כבר אחרי 13 דקות, ולמרות ששחקניו לא הראו בשום שלב סימני חזרה, טפירו לקח במשך משחק שלם פסק זמן אחד, בדקה השביעית.

קלעו למכבי אשדוד/באר טוביה: דילארד 18 (3-7 לשלוש), סיימון 16 (7-12 לשתיים, 0-4 לשלוש), כהן 11, זיו 10, אלטיט 8 (2-7 מהשדה, 4 איבודים), קארמייקל 4 (2-7 מהשדה,  6 ריבאונדים), אריאל 3. כן שותפו: טישמן ובירנפלד.

קלעו להפועל חולון: הולוואי 22 (5-6 לשתיים, 2-6 לשלוש, 6-6 מהקו, 9 אסיסטים), טיילור 14 (6-16 מהשדה, 4 אסיסטים), בל 13 (4-4 לשתיים, 1-4 לשלוש), צ'וברביץ' 10 (88 ריבאונדים), יאנגר (3-5 לשלוש) ואטקינס (9 ריבאונדים, 3 חסימות) 9 כ"א, הרוש 8, יזרעאלי 6, מור 5, הובר 3. כן שותף: זך.

צילום: לירון מולדבן, מנהלת ליגת העל בכדורסל