אחרי התבוסה שספגה במחזור שעבר מול הפועל חולון, מכבי אשדוד/באר טוביה תפגוש הערב (ב') את בני הרצליה, אותה הביסה רק לפני שבועיים במחזור הסיום של הסיבוב השני 94-70 באשדוד.

עבור אשדוד המשחק חשוב מאד, שכן אחרי התבוסה בחולון שקטעה רצף ותקופה טובה של שלושה ניצחונות רצופים, רוצים באשדוד לחזור לנצח, בטח בבית ולהתרחק מקרית גת לקראת המפגש בין הקבוצות.

כאמור, הקבוצות נפגשו באולם באשדוד לפני כשבועיים, במחזור האחרון של הסיבוב השני, במשחק חד-צדדי שנגמר בניצחון 70:94 לאשדוד, אשדוד שברה את שיאה העונה, עם הניצחון בהפרש הגבוה ביותר,עבור הרצליה היה זה ההפסד השני בגודלו העונה בליגת ווינר סל והפסד ראשון באולם הקרייה אחרי חמישה ניצחונות רצופים.

המפתח הכי משמעותי של אשדוד הוא ההתקפה: בשלושת ניצחונותיה האחרונים היא קלעה 93 נקודות ומעלה, ובשלושת הפסדיה האחרונים לא עברה את רף 70 הנקודות.

בסך הכל, העונה קולעת החבורה של מאיר טפירו 85.9 נקודות בממוצע בניצחונות מול 69.3 נקודות בלבד בהפסדים.

את שני משחקיה האחרונים פתחה בני הרצליה עם בור גדול בפתיחה: באשדוד פיגרה 25:15 בסיום הרבע הראשון ונגד גלבוע/גליל במחזור שעבר פיגרה 22:10 אחרי 10 דקות.

מאיר טפירו יצטרך להסתדר ללא פרסטון נולאס שסיים את העונה בשל אותה פגיעה ביד, באשדוד עדיין שוקלים אם להביא שחקן חדש לסגל או להישאר עם שלושה זרים עד תום העונה. שהרבה תלוי בתוצאות הקרובות.

"יכול להיות שאם נראה שאין לנו סיכוי להסתבך באופן סופי, נרצה לריץ כמה צעירים כמחשבה לעתיד", אמרו באשדוד. 

צילום: מכבי אשדוד/באר טוביה