יש קבוצה? עתידה של מכבי אשדוד/באר טוביהאחרי סיום עונה לא רע בסך הכל, עתידה של קבוצת הכדורסל מכבי אשדוד/באר טוביה די בערפל, קבוצה כנראה תהיה, אבל באיזה תקציב? מי השחקנים? והאם טפירו יישאר המאמן? בקבוצה מחכים לעירייה

סיום העונה בכדורסל, מצאה את מכבי אשדוד/באר טוביה, מרוצה מצד אחד, אחרי הכל הקבוצה הבטיחה את הישארותה בליגה, בשלב די מוקדם ונראתה לא רע בשלבים רבים של העונה.

מצד שני, אכזבה קטנה, אם אי ההשתלבות במקום ה- 8 והגעה לפלייאוף. "בסך הכל הייתה לנו קבוצה צעירה, עם שחקנים צעירים וזרים די זולים שרובם עשו פריצה", אמרו באשדוד.

גם עונת הבכורה של מאיר טפירו כמאמן הוכתרה כהצלחה. 

אולם, הפרצופים של אנשי הקובצה נראו מעט מודאגים, בעיקר מהעתיד וחוסר הבהירות לגבי התקציב בעונה הקרובה. המפתח כמו תמיד נמצא בידיים של העירייה, וראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי שמהווה כספונסר הראשי של הקבוצה.

חלק מאנשי הקבוצה טענו בפני כותב שורות אלה שטרם קיבלו משכורת מלאה ואת השכר עבור החודש וחצי האחרונים (נכון לאמצע מאי), שחקנים בחלק קיבלו ובחלקם לא וגם מאיר טפירו שנשאל על עתידו, אמר: "אני רוצה להישאר אבל צריך לראות מה יהיה כאן".

בקבוצה כבר קיימו כמה פגישות עם העירייה, חלקם לא רשמיות ואחת רשמית בשבוע שעבר. תשובות? כרגע אין. תקציב ברור. יש את שיתוף הפעולה עם באר טוביה שנכנסת לשנה השלישית והאחרונה בחוזה, ההסכם עם באר טוביה מתומחר כבערך 1.2 מיליון ש"ח לעונה.

הקצבות מינהלת, טוטו, חסויות וכל המסביב בערך עוד 2.5 מיליון ש"ח, מה שאומר שבכדי להעמיד תקציב ראוי לעונה הבאה, קבוצה צריכה עוד בערך, 2-2.5 מיליון ש"ח מסביב, עבור תקציב די מינמאלי בכדי לפתוח את העונה.

אלא שעל פי גורמים בקבוצה מדובר בסכום מעט גבוה יותר בשל חובות מצטברים וכדומה מה שיצריך תקציב מעט גדול יותר בכדי לסגור גם את הפער הזה.

ברמת הסגל, קשה להאמין שבכל תקציב תצליח אשדוד לשמור על השחקנים הבכירים, צ'ייס סימון מחזיק בכמה הצעות שבאשדוד כנראה לא יצליחו להתמודד, וגםן מעמדם של שלושת הזרים האחרים לא ברור, מריו ליטל בכל מקרה הגיע עד תום העונה ומדובר בשחקן יקר מאד.

ג'קי קארמייקל עשוי להישאר ובאשדוד בסך הכל מרוצים ממנו. גם קווין דילארד לא בטוח שבאשדוד לא בטוחים לגביו גם מבחינה מקצועית. פרסטון נואלס עשוי ליהשאר לאחר בדיקה רפואית ובהתאם לבניית הקבוצה.

ברמת הישראלים, השחקן הכי מבוקש ג'ייק כהן יהיה מבוקש גם בליגה, אין הרבה גבוהים ישראלים טובים בליגה וכהן נחשב כמצרך מבוקש, אשדוד "גנבה" אותו בקיץ שעבר ויהיה לה קשה מאד "לגנוב" אותו שוב ללא שדרוג רציני בחוזה שלו.

גם יפתח זיו נמצא בספק והרבה תלוי במעמדו של טפירו, אם טפירו ימשיך כמאמן סיכוייו של זיו להישאר יעלו. נמרוד טישמן, בן אלטיט עשויים להמשיך במידה ואשדוד תרצה.

ומה לגבי מאיר טפירו? באשדוד מאד מרוצים מטפירו, גם טפירו עצמו רוצה לגדול יחד עם אשדוד לא למהר לתחנה הבאה. 

אולם, גם במקרה שלו מדובר בכסף, גם בשדרוג שכרו וגם בתקציב השחקנים שיעמוד לרשותו, כאשר טפירו רוצה בהישארות כל הצוות המקצועי שלו.

לטפירו יש באשדוד חוזה שמורכב משנה+ שנה+ שנה, כלומר אופציה מידי קיץ, באשדוד ירצו שטפירו ימשיך שכן מדובר בסמל, אחד שהתחבר לאוהדים ושחקנים ומאמן עם כרזימה ואפיל שיכולים רק לעזור.

בקבוצה ינסו כבר בשבוע הקרוב לקבל הבהרות לגבי העתיד ומשם להתחיל לבנות את הקבוצה שברור שהולך להיות קיץ לא פשוט בכלל. 

"קבוצה תהיה, השאלה באיזה תקציב ומי השחקנים", אומר גורם בעיר שמכיר את הנפשות הפועלות. "נצטרך לשבת ולבדוק את כל הדברים בתקווה שדברים יסתדרו, יש כמה בעיות אבל זה דברים פתירים, ברור לנו שיש מרכיב הזמן", אומר אותו גורם.

צילום: דודו קקון, מכבי אשדוד/באר טוביה

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה