מכבי אשדוד/באר טוביה מתרגשת. הקבוצה מגיעה במומנטום נהדר לאירוע שיא בכדורסל הישראלי. מעמד חצי הגמר. אשדוד מגדיעה למשחק עם שמונה משחקים ללא הפסד, שניים מהם בגביע.

שהמומנטום החיובי והריצה החלה דווקא במשחק ההפסד בליגה להפועל אילת, משחק שהיה בסביבות ה- 30 הפרש לאילת ונגמר רק עשר לדרומיים. אותו משחק בו לורי הרגיש כאבים בחזה ונעדר, מאז הקבוצה התאספה, משהו נדלק והתחבר. 

חמש פעמים הגיעה בעשור הנוכחי מכבי אשדוד למשחק "אול אין" מול מכבי תל אביב ובכולם הפסידה

פעמיים זה קרה במשחק גמר: גמר הפלייאוף ב־2012 וגמר הגביע ב־2016. שלוש פעמים זה קרה בחצי גמר הגביע: ב־2011 היא הובסה כבר ברבע הראשון עם 27:4. ב־2013 ו־2017 מתחה את הצהובים עד הדקות האחרונות אבל לא מעבר לכך

צילום: מכבי אשדוד/באר טוביה

אין ספק שחרף הריצה של אשדוד והמומנטום הנהדר אשדוד מגיעה כאנדרדוג מובהק, בטח בביתה של מכבי ת"א במשחק על תואר. אבל באשדו דמאמינים שדווקא עם סגל אלמוני יחסית , עם שלושה זרים בלבד בסגל אפשר וצריך לעשות את הבלתי ייאמן. 

הסגל של אשדוד רעב, רוצה, אנגרטי מאד ובאשדוד מקווים שזה יעשה את ההבדל אל מול האיכות והעומק של מכבי ת"א.

גרינברג בקדנציה השלישית שלו בישראל מאמין בסגל גבוה, וגוט הוסיף לכך הליכה מאסיבית לריבאונד התקפה. אשדוד היא קבוצת ריבאונד ההתקפה הטובה ביותר שהיתה כאן, אבל ביד אליהו הסיכוי הופך לסיכון.

ויש גם את אדם אריאל הקפטן הכי צעיר מבין כל ארבעת הקבוצות במעמד, בן 23 בלבד, שבעונה שעברה באותו המעמד מול אותה הקבוצה בפיס ארנה בירושלים נפצע בהפסד 95-89 של מכבי ת"א על אשדוד ולא חזר את סוף העונה.

הערב אריאל מקווה לשבור את הנחאס יחד עם אשדוד מול מכבי ת"א. 

צפו בסרטון לקראת חצי הגמר: