זה כבר נהיה הרגל מכבי אשדוד/באר טוביה מנצחת את מכבי ת"א. האמת? לא בדיוק. כי דווקא באשדוד, עד אמש, אשדוד לא ניצחה את מכבי ת"א מעולם. 

בחוץ דווקא ראינו כמה ניצחונות. אבל שיש את צביקה שרף על הקווים, וטריו מדהים כמו תומאס- גארט- סואן, וצוות מסייע ישראלי, השמיים הם הגבול. 

אור סולומון לא נטל חלק שוב במשחק הקבוצה, מאחר וסבל מכאבים בכף רגלו, שזו לא לא הפעם הראשונה שהוא סובל מפציעה זו שמונעת ממנו לשחק. 

יונתן שולדברנד הצטיין בבחירת הזריקות עם 4 מ-4 מחוץ לקשת (18 נקודות), צ'ארלס תומאס היה נהדר בצבע והוסיף שתי שלשות משלו (21 נקודות), וכשדיאנטה גארט ואייזאה סוואן מספקים 36 נקודות יחד, בחלוקה שווה, העסק נראה טוב. 

מילה טובה מגיעה לנאור שרון, הגארד המוכשר שהראה הרבה אומץ בדקות פחות טובות של המארחים. ב-14 דקות הוא קלע 7 נקודות, מסר 4 אסיסטים וצבר עוד כמה קילומטרים חשובים בליגת העל. 

צ'ארלס תומאס המצטיין של אשדוד במשחק ואולי העונה, היה גמור מכאבים בסיום. הוא בקושי הצליח לעמוד. תומאס היה האיש שחילץ את אשדוד מצרות, כאשר מכבי התקרבה, ארבע נקודות שלו, וגונג. הביתה. 

תומאס הוא שחקן צביקה שרף טיפוסי, לוחם, איש צווארון לבן, אחד שמגיע לעבודה. גם אם זה לא תמיד נראה הכי טוב, הוא שם. שרף, הביא אותו בשלהי העונה שעברה ונלחם עליו גם הקיץ הזה. 

בעונה שעברה תומאס שיחק כסנטר לצדו של איבן אסקה. העונה, צביקה שרף שינה את התוכנית מקצועית ולבקשת השחקן העבירו אותו לעמדת הפאוור-פורוורד. 

תומאס התעקש כי הוא מסוגל להוות איום ממעבר לקשת ובשני המשחקים האחרונים האמריקאי עומד על 5/6 ו-83% מרחוק. 

"מ-2008 שהגעתי לאירופה שמעתי על מכבי ת"א, זה מועדון מפואר ביורוליג, ועכשיו גם ביורוקאפ. 

כולם רוצים לנצח אותה ואני שמח שהצוות המקצועי הכין אותי בצורה טובה למשחק. צביקה שרף אוכל וישן כדורסל", אמר תומאס המותש. 

בימים שקדמו להתמודדות, ראה הרבה וידאו וניתח את המשחקים של מכבי ת"א, "יש למכבי בעיה חמורה בפיק-אנד-רול. תקפנו את זה כל הזמן ולא היה להם מענה. מכבי עוד לא הבינה את המאצ'-אפ מולנו". 

תומאס, שנחת בישראל עם גיליון התנהגות מדאיגה, התייחס גם למערכת היחסים של מול מאמנו. לאורך המחצית השנייה, צביקה שרף תיזמן לו את הדקות, תומאס רצה כמה פעמיים להתחלף, אבל נשאר. 

"שיחקתי כל המחצית השנייה עם התכווצויות. המאמן רצה להוציא אותו אבל אמרתי לו שאתן עבורו את הלב. 

בפגרה לא הייתה קבוצה בישראל שרצתה אותי למעט אשדוד, צביקה שרף הוא היחיד שהאמין בי וכמוני גם בשחקנים נוספים אצלנו. אעשה הכול בשבילו". 

"לא הייתי אומר שמכבי תל אביב לא יכולה לנצח אותנו. המאמנים הכינו אותנו טוב מאוד ובאנו עם ביטחון. 

"צביקה הוא האיש שלי, יש לי הרבה כבוד אליו. הוא מוטיבטור והוא ישן ואוכל כדורסל. הוא לקח צ'אנס עם כולנו, עם הרבה מאוד שחקנים כאן. 

בסיבוב הקודם אשדוד שלחה את גיא גודס הביתה, האם ז'אן טבק ילך בדרכו? כנראה שלא אבל אין ספק שאם אתה מאמן מכבי, לא כדי לך לפגוש את אשדוד וצביקה שרף. 

באשדוד כל כך התלהבו והיה כבר מי שהגדיל לעשות, ספק בנימה רצינית, ספק בצחוק, "באסה שלא הגרלנו את מכבי ת"א בגביע המדינה. נראה שהיא לא מסוגלת לנצח אותנו". 

בעקבות הניצחון, אשדוד התקרבה לקבוצות שמאיימות על הצמרת הגבוהה והיא בעמדת זינוק מצוינת למקום השישי ששווה משחק בית נוסף בסיבוב השלישי. 

המאמן צביקה שרף, שעד העונה גבר על מכבי תל אביב פעמיים בלבד ב-35 משחקים, אבל בחודשים האחרונים הכפיל את כמות הניצחונות. 

אייזאה סוואן סוג של ליצן בדמות שחקן כדורסל, סיפק נשיקה לאישה ולילדה ונראה מאושר, "זה היה ניצחון גדול. בסופו של יום רצינו את זה יותר. 

אני לא יכול לדבר בשביל מכבי תל אביב, היא קבוצה גדולה, היא תמיד הייתה קבוצה גדולה, אבל אני לא מופתע כי אני יודע כמה אנחנו טובים. ניצחנו את ירושלים, ניצחנו את מכבי פעמיים, וזה ימשיך לקרות אם נמשיך לבוא מוכנים". 

הצלע השנייה בקו האחורי, דינאטה גארט סיפק עוד משחק נהדר ואמר: "עשינו את זה שוב, אחד המשחקים שאתה נכנס לדריכות לקראתם הוא משחק מול מכבי תל אביב. 

הם תמיד אחת הקבוצות הטובות בליגה, אני חושב שכל הקבוצה שיחקה טוב והביאה את הכל למגרש. זה עזר לנו". 

על העתיד אמר גארט: "המאמן שלנו צביקה שרף מכין אותנו לכל משחק, ויש לו תוכניות גדולות לעונה הזו. 

אנחנו מוכנים מאוד גם למפעל הגביע ונבוא כמו שצריך לחצי הגמר. יש לנו סגל טוב שהתחבר טוב, אנחנו מאוד נהנים. צביקה מדבר איתנו הרבה על הגנה וזה עוזר לנו גם בהתקפה".

מכבי אשדוד/ באר טוביה יכולה העונה לנצח כל קבוצה בליגה בעיקר בגלל יכולת אישית של שחקניה. 

מול מכבי שוב ראינו מה אשדוד מסוגלת "שנחה עליה המוזה". אשדוד ניצבת על מאזן 8:8 ועומדת עם 24 נקודות במקום השישי והמכובד וכמו תמיד, כשישראלים מספקים את התפוקה בדמות 34 נקודות זה בדרך כלל נגמר בניצחון.

צילום: אורי קריספין, אשדוד נט