מכבי אשדוד/באר טוביה יצאה להרצליה למשחק ליגה לא פשוט, מול בני הרצליה. אחרי הניצחון ביום רביעי על מכבי ראשל"צ, קיוו באשדוד לחבר ניצחון שני ואיתו עלייה נוספת במקומות 1-8.

אלא אשדוד קיבלה משחק רע מאד בהגנה, כאשר היא מתפרקת כמעט לגמרי ברבע הרביעי, אחרי רבע ראשון ושלישי טובים מבחינתה.

בני הרצליה לעומת אשדוד, הוכיחה שהיא מוכנה לסיבוב השלישי. זליקוביץ' חגג מול הקהל הביתי עם שיא קריירה של 27 נק'.

המשחק שוחק במסגרת המחזור ה- 21 ומבחינת הרצליה היא רשמה התבססות במקום הרביעי בטבלה, אשדוד בעקבות ההפסד מסתבכת במאבקי המיקום.

המשחק נפתח בקצב מסחרר והרבע הראשון היה התקפי מאוד. שחקניו של צביקה שרף היו מדויקים יותר ונהנו מיכולת אדירה של דיאנטה גארט בדרך ל-25:27 בתום הרבע הראשון.

ברבע לאחר מכן, אשדוד פשוט לא הופיעה. שחקניו של מיקי גורקה עם 10:24 ובעיקר בזכות יכולת נהדרת של אבירם זליקוביץ' וג'יימס סינגלטון השתלטה על המשחק וירדה להפסקה ביתרון 37:49.

המשחק שכבר נראה היה גמור, קיבל תפנית יוצאת דופן, כאשר שחקניו של שרף חזרו מפיגור דו ספרתי ועם רבע נהדר של 33 נקודות, שחלק נכבד מהן הגיעו מידיו של אייזאה סוואן, ששיפר את יכולתו פלאים מהחצי הראשון בו היה חלש מאוד ו-10 דקות לסיום מצאו עצמם ביתרון 70:71.

סוואן אגב קלע את כל הנקודות שלו במשחק (23 נק') במחצית השנייה.

לרבע האחרון לא טרחה אשדוד לא הופיעה, זליקוביץ' המשיך לצלוף, קיבל סיוע נדיב מסינגלטון ודרו קרופורד ובסיום, 93:101 לבני הרצליה.

מי שיכול לחייך חיוך רחב, הוא זליקוביץ', שרשם הערב שיא קריירה של 27 נקודות. דיאנטה גארט, השחקן הטוב בשורות אשדוד, סיים משחק נהדר נוסף עם 26 נקודות, אך הפעם לא הצליח לסחוב את קבוצתו אל עבר ניצחון.

הקבוצה מהשרון סיימה משחק מצוין מבחינה התקפית והייתה טובה יותר מקבוצתו של צביקה שרף באחוזים מהשדה (71% ל-2 לעומת 44% בלבד), בכדורים חוזרים (30:42) ובחסימות (1:6).

קלעו למכבי אשדוד/באר טוביה: דיאנטה גארט 26 נקודות ו-9 כדורים חוזרים, אייזאה סוואן 23 נקודות, צ'ארלס תומאס 18 נקודות, יהוא אורלנד 6 נקודות, ווילי וורקמן ויהונתן שולדבראנד 5 נקודות כל אחד, אור סולומון ומייקל גלאדנס 4 נקודות כל אחד, ג'רמיין הול תרם 2 נקודות.

קלעו לבני הרצליה: אבירם זליקוביץ' (9/11 מהשדה) 27 נקודות, ג'יימס סינגלטון 20 נקודות ו-12 כדורים חוזרים, סטיבן דניס 13 נקודות, דרו קרופורד וג'מאר סמואלס 11 נקודות כל אחד, כרם משעור 9 נקודות, יפתח זיו 7 נקודות ואמאדי אנג'אי הוסיף 3 נקודות משלו. 

אלא שהסיפור מבחנת אשדוד והמשחק לא היה רק ההפסד. אלא ההתפרצות של מאמן אשדוד, צביקה שרף אל עבר השופט אסף אוברלנדר, בצעקות: "לך הביתה, אידיוט".

המאמן היה נסער מאוד בסיום, וכשנשאל על דבריו אמר: "השריקה הזאת לעבירה בלתי ספורטיבית, מה זה קשור לחוקה, בכלל לא הייתה עבירה.

אם קבוצה אחת מקבלת 34 זריקות עונשין והשנייה 14 זריקות עונשין, אז תכתבו שהשיפוט היה טוב, גם אתם לא רואים.

יש לכם טענות, אני נותן את החיים שלי על המגרש, בא שופט וקובע את המשחק. יש סטטיסטיקה ורואים את הכל, על זה אני כועס.

קיבלנו 101 נקודות, לא שמרנו טוב, זה מה שהכריע את המשחק. צריך לשחק ארבעה רבעים, ולא שיחקנו טוב לצערי הרב. אין לנו עייפות, השחקנים צריכים לשחק, הם לא מרימים בלוקים, הם הגיעו לגמר הגביע, צריכים ליהנות מזה".

למרות ההפסד יהוא אורלנד קפטן אשדוד רשם ציון דרך אישי. כאשר חלף על פניו של דרק שארפ. וכבש את המקום הראשון בכל הזמנים בקלעי שלשות מאז החלה הספירה. ועומד היום על 540 שלשות.

צילום: לירון מולדבן, מנהלת ליגת העל