הפסד חמישי ברציפות, יכולת חלשה והרגשה שמשהו צריך להשתנות. זה המצב של מכבי אשדוד/באר טוביה.

הקבוצה נראית כבויה, חסרת אנרגיות ובעיקר רחוקה מהיכולת שאייפנה אותה לפני כחודש וחצי. מהמרעננת הרשמית של הליגה, אשדוד הפכה לקבוצה אפורה, נטולת כל ברק וחשק, ללא עסיס וללא תשוקה.

במחצית הראשונה בחיפה זה בלט בצורה קיצונית, עם יכולת שאיך נגיד בעדינות, נראתה כאילו השחקנים לא מתאמצים ועושים בכוונה. אשדוד קלעה 7 נק' בלבד ברבע השני וסיימה את המחצית השנייה בפיגור 54- 27, אין הסבר ותירוץ ליכולת כזאת.

7 הנק' שקלעה אשדוד ברבע השני מהווים שיא שלילי עבור המועדון.

אחרי פתיחה שקולה יחסית הכדורים של הירוקים החלו להיכנס מכל טווח וחיפה סיימה את הרבע הראשון עם 32 נקודות, שיא עונתי.

חניכיו של הדר המשיכו להפציץ וגמרו את המחצית הראשונה עם מספר נקודות כפול מאשדוד (27:54) שכלל 8 שלשות במחצית, שהפכו את המחצית השניה לגארבג' טיים אחד ארוך.

המצב של אשדוד מתדרדר ממשחק למשחק. לפני כשבועיים הגדיר צביקה את הרצף כ-"משברון", בשבוע שעבר זה הפך כבר למשבר והערב זה הפך לצניחה.

הצהובים ספרו את ההפסד ה-5 ברציפות שלהם והמקום בפלייאוף בסכנה מתמיד. צ'ארלס תומאס שוב היה היחיד שבא לשחק כדורסל, גארט וסוואן אמנןם הציגו משחק סביר, אבל בעיקר שהמשחק היה גמור.

נראה שיש איזו משבר אמון בין השחקנים לבין עצמם, לבין הצוות המקצועי, לבין ההנהלה.

העימות בין שרף לסוואן החל את כל הבלגן, העובדה שהמאמן רצה לקנוס את השחקן וההנהלה לא רצתה היא קו פרשת המים שמשם החלה הקבוצה בנפילה ממשית.

זה לא שלפני זה הקבוצה נראתה טוב, ורמשה גם הפסדים, אבל זה כמו להוסיף שמן למדורה שגם מזמן החלה לבעור.

אשדוד, אולי קבוצת השלשות הכי טובה בליגה, קלעה לראשונה מעבר לקשת רק חצי דקה לסיום הרבע השלישי.

לגבי המאמן צביקה שרף, הרי שאם היה מדובר בסיבוב השני ולא ב-6 מחזורים לתום העונה, הוא לא היה ממשיך. בקבוצה לא רוצים לזעזע גם ככה את המערכת שלא יציבה. השאלה היא עד מתי?

מכבי אשדוד/באר טוביה: תומאס 27 (10-17 מהשדה, 5-6 מהקו, 9 ריבאונדים), גארט 23 (11-12 מהקו, 0-5 לשלוש, 4 אסיסטים, 5 איבודים), סוואן (6 ריבאונדים, 2-12 מהשדה) ושולדבראנד 6 כ"א, הול 3, סולומון והומאן 2 כ"א.

צביקה שרף שמבין את גודל הבור שהקבוצה שלו נמצאת נראה ונשמע מיואש ואמר בסיום: "זה היה מתחת לכל ביקורת, במיוחד החצי הראשון, אמרתי את זה לשחקנים גם במחצית.

אנחנו צריכים את סוואן וגארת' טובים, אין לנו מחליפים, אם הם לא ביכולת טובה, אנחנו בבעיה. אני אמשיך להלחם ולעבוד, הליגה מאוד צמודה הכל יכול להיות. יש עכשיו 10 ימים עד המשחק נגד הפועל ת"א וננסה לארגן את השורות".

"הרבע השני היה מתחת לכל ביקורת, הפסדנו אותו 22:7 ואני לא רוצה להגיד מילים חריפות יותר. אנחנו צריכים את סוואן וגארט טובים, אין לנו מחליפים בשבילם.

המחליפים שיש לנו עושים עבודה אחרת. בלי שניהם ותומאס טובים, אנחנו בבעיה וצריך להכניס אותם לעניינים".

צילום: לירון מולדבן, מנהלת ליגת העל בכדורסל