קופת גמל עם הטבת מס ייחודיתעד שנת 2008 מרבית החוסכים בארץ השתמשו בקופת גמל כאפיק חיסכון עיקרי לטובת השקעה ארוכת טווח. נזכיר שקופת גמל בעברה ידעה לקבל הפקדות של כספים נזילים לטווח של 15 שנה (בדומה לקרן השתלמות שאנחנו מכירים היום ) ולאחר מכן , יכל החוסך למשוך את כספו פטור לחלוטין ממס רווחי הון.
לאחר רפורמת בכר ב2008 , המדיניות של נזילות הכספים של קופות הגמל השתנתה לרעה , כספים שהופקדו לאחר 2008 חייבים להיות מיועדים לקצבה ומשיכה מוקדמת תגרור קנס כספי גבוה. מה ניתן לעשות ? כיצד נשמור על נזילות בקופת הגמל שלנו, בשורות הבאות.

Pixabay

תיקון בפקודת מס הכנסה משפיע על קופת הגמל

בשנת 2012 חוקק מס הכנסה תיקון לפקודה הידוע בענף המקצועי בשם " תיקון 190 " , זהו למעשה תיקון המתייחס לסעיף המשיכה של קופת גמל ונועד לאפשר לחוסכים להפקיד כספים נזילים בהפקדה חד פעמית לקופת גמל ייעודית לתיקון 190 וכאשר יבקשו למשוך את כספם , ייהנו מתשלום מס מופחת וללא קנסות. בנוסף, אלו אשר יגדילו לעשות ויעבירו את החיסכון לקצבה, ייהנו מפטור מלא ממס רווחי הון.

עם בשורות טובות , מגיעות גם הבשורות הפחות טובות. רפורמת בכר הרי נועדה על מנת להגן על החוסכים ולוודא שכמה שיותר אזרחים יגיעו לגיל פרישה עם חסכונות צבורים ומסודרים , לכן כאשר חוקקו את תיקון 190 , הציבו הגבלות לגבי הזכאות לשימוש בתיקון 190 , הגבלות אלו נועדו על מנת לוודא שהחוסכים אשר מבקשים להיעזר בתיקון 190 , בעלי גובה קצבה מינימלית אשר תשמור עליהם בתקופת הפרישה .

יתרונות של תיקון 190

ראשית נזילות , הפקדה לקופת גמל בתיקון 190 מאפשרת משיכה חזרה של הכספים , אומנם לא פטור ממס רווחי הון לחלוטין אלה בתשלום מס מופחת, אבל בהשוואה לקופת גמל רגילה שאנחנו מכירים , זהו בהחלט יתרון אדיר.

שנית, ניהול השקעות "זול" , כמעט כל בית השקעות או חברת ביטוח מציעה היום ניהול תיקי השקעות וקרנות גידור למיניהם , הפקדה לתיקון 190 באותם גופים מאפשרת לחוסך להנות מאיכות ניהול גבוהה ומקצועית של אותה ועדת השקעות אשר אחראית לשאר מוצרי ההשקעה המנוהלים באותו גוף וזאת בזמן תשלום של דמי ניהול מזערים וקבועים בהשוואה לאפיקי השקעה אחרים.

ירושה , החלק החשוב ביותר , מכיוון שתיקון 190 מושך בעיקר חוסכים בגילאים מתקדמים , חשוב להכיר את היתרון הקיים במקרה של העברה בין דורית של כספי החיסכון. תיקון 190 מאפשר העברה בין דורית של הצבירה הקיימת ליורשים מבלי לעורר אירוע מס כלשהו ולכן לקוחות אמידים , רואים בתיקון 190 כמקלט מס ייחודי.

היכן אפשר לנהל קופת גמל ?

במקרה ואתם חושבים על להפקיד כספים לקופת גמל , אלו הגופים שחשוב שתכירו , ילין לפידות ואלטשולר שחם יופיעו בראשיתה של כל טבלת תשואות שתבחרו וזה כמובן מסביר מדוע דוחות הגיוס כספים חדשים שלהם באתר הגמלנט הממשלתי מציג גדילה חיובית.

אך מכיוון שכל חוסך יודע שחשוב לשמור על פיזור סיכונים בין מספר גופים מנהלים , ישנם מספר מנהלי השקעות נוספים אשר כדאי לשקול בניהם: אקסלנס , הפניקס , אנליסט , כלל ועוד.

אלו גופים בעלי ועדות השקעה חזקות אך עם יציבות משתנה ולכן חשוב לבחון לאותה תקופת זמן, מיהו הגוף המוביל ברשימה וכדאי לשקול להיעזר בו.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה