כריתת עצים

באילו מקרים ניתן לבצע כריתת עצים במרכז?

חשוב להבהיר כי לא בכל מקרה מותר לכרות עץ, ואפילו אם הוא חלק מגינה פרטית עדיין ישנה פרוצדורה מסוימת. כריתת עצים במרכז מותרת אך ורק עם אישור מטעם פקיד היערות (גוף שבחלק מהמקרים שייך לרשות המקומית ובחלק מהמקרים לקרן קיימת לישראל) וללא אישור זה חל איסור מוחלט לכרות את העץ. חוק זה תקף לגבי כל עץ בוגר שגובהו 200 ס"מ ומעלה ורוחבו הוא 10 ס"מ או יותר (את הרוחב יש למדוד בגובה של 1.3 מ' מהקרקע). אנשי מקצוע מנוסים ואמינים בתחום זה מצוידים ברישיון המתיר להם לבצע כריתת עצים במרכז ויש לקחת בחשבון שגם אם ישנם חאפרים שמוכנים לכרות עץ בוגר גם בלי היתר, הדבר עלול לסבך אתכם עם הרשויות (שמתייחסות בחומרה לסוגיה זו).

מהי עלות כריתת עץ וכמה עולה גיזום?

כשרוצים לבצע כריתת עצים במרכז עולה מן הסתם גם סוגיית העלות. מחירה של כריתת עץ נקבע בהתאם למשקלו של העץ, גובהו, הקלות שבה ניתן לבצע את הפעולה וגם למידת הדחיפות של הכריתה השפעה על המחיר. כדאי לדעת כי בחלק מהמקרים גיזום עצים גבוהים מספק את הצורך שהוביל אותנו מלכתחילה לשקול את כריתת אותם עצים, וכשמזמינים איש מקצוע בעל ניסיון ויושרה בהחלט תיתכן שזו תהיה המלצתו.

מחיר גיזום עצים גבוהים נקבע בהתאם להיקף הגיזום הנדרש, הגובה שבו יש לעבוד, האם נדרש מנוף ומורכבות ההגעה לאותם ענפים מיותרים שיש לסלק.

בטיחות ללא פשרות

כשאנחנו מחפשים איש מקצוע בכל תחום, כולל כריתת עצים במרכז או גיזום עצים גבוהים, באופן טבעי מתבלט הפרמטר של המחיר. יחד עם זאת, במקרים אלה חשוב קודם כל לבחון את הניסיון של איש המקצוע, את הציוד שבאמתחתו ואת רצינותו. כשפעולות אלה מבוצעות באופן לא מקצועי, עלול להיגרם נזק לסביבה ואף עלולה להיגרם פגיעה בבני אדם - ולכן חובה לוודא רמת בטיחות מרבית ללא שום פשרה.