טיפים לעסקים – איך תוכלו גם אתם להקים עסק מצליח?הקמת עסק חדש היא תמיד הגשמת חלום, גם עבור אנשי עסקים מנוסים וגם עבור מי שזהו הבייבי הראשון שלו בתחום זה. על-מנת שהמימוש של החלום לא יתנפץ אל המציאות אלא יעמוד בכל הציפיות וימלא את כל התקוות, כדאי להקפיד על מספר צעדים חשובים.

טיפים לעסקים

תוכנית עסקית – המפתח להתנהלות נכונה

המפתח החשוב ביותר להתנהלות נכונה הוא תוכנית עסקית. תוכנית שכזו, כשהיא מפורטת ומנוסחת היטב, מנחה את בעל העסק כיצד להתנהל בכל תחום, ולמעשה עוד קודם לכן מספקת לו כלים כדי להבין עד כמה הקמת העסק כדאית (כמובן שאף מסמך לא יכול לחזות בוודאות מה יקרה, אולם במצב שבו עסק הוא חלום, ומן הסתם ישנו רצון עז להגשים אותו, טוב שיש גם הערכה ריאלית מה הסיכוי לכך).

תוכנית עסקית כוללת פירוט של מטרות העסק, המוצרים או השירותים שהוא מציע, השווקים שבהם יפעל, קהל היעד הרלוונטי מבחינתו, החוזקות של העסק, החולשות שלו, ההזדמנויות הקיימות, הסיכונים שעלולים לחבל בהצלחה, תכנון אסטרטגי (בין השאר על סמך מודל SWOT), ההשקעה הכספית הנדרשת בעסק הן להקמתו והן לתפעול השוטף, מקורות המימון לשנה הראשונה, תכנית עבודה מעשית ובהתאם היקף כוח האדם הנדרש, ועוד.

האם כדאי להפעיל עסק מהבית?

כשמדובר על עסק קטן, ישנה בחלק מהמקרים אופציה להפעיל אותו מהבית. לבחירה זו יש כמובן יתרון כלכלי מובהק, שכן אין צורך לשכור מקום ייעודי לפעילות העסקית, ונחסך גם זמן יקר (הגעה מדי בוקר לעסק וחזרה הביתה בשעות הערב). מצד שני, זוהי מגבלה על אפשרויות ההתפתחות של העסק. מומלץ לבחור באופציה זו רק כשישנה רמת אי ודאות גבוהה יחסית באשר ליכולתו של העסק להצליח, ולא רוצים להתחייב להוצאות גבוהות מדי עד שמוודאים אם אכן מסתמנת הצלחה.

גיוס הון

הנטייה הטבעית של בעלי עסקים חדשים, ובפרט בעלי עסקים קטנים שהם פחות מיומנים מטבעם, היא להסתמך על הבנק כמקור לאשראי חיוני. כדאי לדעת כי ישנם גם גופי מימון חוץ בנקאיים שעשויים לספק אשראי בתנאים טובים, ועוד מקור אפשרי שרצוי לבחון הוא הקרנות השונות – למשל הקרן להלוואות ללא ריבית.

להשקיע במיתוג

עסקים בתחילת דרכם, כולל אלה הגדולים ובוודאי אלה הקטנים, משתדלים לצמצם את ההוצאות ככל האפשר – אבל ישנן הוצאות שהן השקעות חכמות מאוד. כך המיתוג: מיתוג עסקי חכם שמבוצע בעזרת אנשי מקצוע מיומנים מבדל את העסק ממתחריו, שמן הסתם הם רבים, והופך אותו לזכיר במיוחד בקרב הלקוחות הפוטנציאליים, כך שמדובר בקרש קפיצה אפקטיבי וכדאי להקדיש לו כסף וזמן.

חיבור לקהילה

המלצה נוספת לעסקים בראשית הדרך היא חיבור לקהילה. מחקרים עדכניים מוכיחים שיותר ויותר אנשים מעדיפים לרכוש מוצרים ושירותים בעסקים מקומיים, וכך למשל עסקים בנתניה שיקפידו על חיבור אמיתי לתושבי העיר יגלו עד מהרה שזכו בלקוחות נאמנים ובסיפוק רב.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה