"לוחמת" - פתיחת תערוכת הנצחה לזכרה של הדס מלכא ז"ל


להאזנה לתוכן:

הדס מלכא, בתם של דוד וגאולה מלכא, אחותם של תמיר, גיא, שקד, נטע וגפן, חירפה את נפשה על אדמת ירושלים אותה אהבה אהבת נפש, בעת שירותה הצבאי כלוחמת מג"ב, בשירות קבע. חייה נלקחו על ידי מחבל ארור בשער שכם, בתאריך ה–16.06.17, כ"ב בסיוון ה'תשע"ז, והיא רק בת 23.
פתיחת התערוכה, 7-12/5/18, שני, 20:30, בית העם, יישוב עזר במועצה האזורית באר טוביה

הדס התגייסה תחילה לחיל הים לתפקיד מנהלי, וזאת חרף רצונה העז לשרת כלוחמת במשמר הגבול. לאחר כ-חודשי מאבק והתעקשות, הצליחה הדס להחליף את המדים הבהירים במדים האפורים, ואת הכומתה הכחולה בזו הירוקה. בהמשך, הדס שירתה כלוחמת בפלוגת חליף שבירושלים ולאחר מכן יצאה לקורס מפקדים ופיקדה על טירונים בנים בפלוגת איתן שבעוטף ירושלים. לא עברה שנה משהשתחררה ממג"ב, כאשר החליטה לחתום קבע ולחזור לתפקידה, אשר הוביל אותה שוב לאדמת ירושלים.

 הדס מלכא ז"ל

"לוחמת", הינה תערוכה לזכרה של הדס שקמה ביוזמת הוריה, וזאת על מנת להאיר קווים לדמותה ולהפיץ את מורשתה שממשיכה לחיות גם אחריה. הדס התאפיינה בחריצות ובעשייה, והיוותה מודל לחיקוי והשראה בקרב הסובבים אותה. העוצמה, הפעלתנות, הרגישות, הנחישות והתעוזה היו חלק בלתי נפרד ממנה, כמו גם החיוך הרחב שלא ניתן היה לפספס.

 תערוכה לזכרה של הדס מלכא ז"ל

התערוכה מציגה שני צירי זמן: ציר הזמן הראשון הוא הדרך שעברה הדס, החל מגיוסה לצבא ועד ליום נפילתה ומבוסס על טקסטים שהדס כתבה ושיתפה בדף הפייסבוק שלה. הציר השני מציג את הזמן מאותו המאורע ועד היום; והוא מבוסס על טקסטים וזיכרונות של חיילים ששירתו עימה ותחת פיקודה, כמו כן, של חברים ואנשים בהם היא נגעה. אסופות ההספדים מחולקות לפי חודשים, מיום נפילתה ועד היום.

 תערוכה לזכרה של הדס מלכא ז"ל

האור שהדס הפיצה האיר במהלך חייה וממשיך להאיר גם לאחר לכתה, דרך האנשים הרבים בהם היא הספיקה לגעת. אנו מקווים שמורשתה תמשיך לגעת באלו שלא זכו להכיר אותה, על מנת שאורה לא יחדל מלהאיר.

התערוכה תיפתח במעמד מפכ"ל משטרת ישראל, רב ניצב רוני אלשייך.
התערוכה ניידת, כאשר היא מתחילה את דרכה ביישוב עזר, במועצה האזורית באר טוביה. לאחר מכן היא עתידה לעבור ברחבי הארץ ובקהילות יהודיות בעולם.

שעות פעילות התערוכה: 
יום ב'- 20:30-23:00, ימים ג'-ה'- 10:00-21:00, יום ו'- 10:00-14:00, שבת- 20:30-23:00.

לתיאום ביקורי קבוצות:

ג'קלין- 052-4734442/ דוד- 050-3133220
ניתן לרשום ב
WAZE "תערוכת לוחמת – הדס מלכא".

 

אוצרות התערוכה: ענבל מרילי ושרון ישראל.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה