קרדיט תמונות: דפנה כהן, רמת הנגב. 

 במכתב שקיבל לאחרונה מלשכת שר הביטחון ראש המועצה, ערן דורון, צוין  שהשטח שישוחרר ישמש לייעוד חקלאי בלבד, ושחרורו הינו חלק מתוכנית ארוכת טווח,אשר הוצגה למשרד הביטחון על ידי המועצה, במטרה לשחרר שטחים נוספים בגבולותיה אשר ישמשו לחקלאות ולהתיישבות.

 

בעקבות ההסכם שנחתם הגיעו שלשום (יום ראשון, 10 בספטמבר 2017) מנכ״ל משרד הביטחון, אודי אדם, ראש האגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון, משה צין, וראש היחידה להתיישבות ותשתיות במשרד הביטחון, עמיקם סבירסקי, לסיור ברמת הנגב, במטרה לאמוד את השינויים הצפויים לאורך הגבול. במהלך הסיור ציינו השלושה כי הם מכירים בחשיבות חיזוק ההתיישבות ובצורך לשחרר שטחים שצה"ל אינו משתמש בהם.

 

הסכם זה בעלת חשיבות גבוהה עבור מועצה אזורית רמת נגב. רמת נגב היא אמנם המועצה האזורית הגדולה בישראל, שטחה הרשום הוא כ-4 מיליון דונם, המהווים כרבע משטח מדינת ישראל, אך בפועל 97% משטח זה מוגדרים כשטחי אש ושמורות טבע, וככאלו לא מאפשרים התיישבות , תעשייה, חקלאות, מבני ציבור או תיירות.

 

ערן דורון, ראש מועצה אזורית רמת הנגב: "אני מעריך את מחויבותם להתיישבות של שר הביטחון ומנכ״ל משרד הביטחון שהחליטו על גריעת 3,000 דונם של שטחי אש לטובת צורכי החקלאות בפתחת ניצנה. שטחי האש ושמורות הטבע מהווים יחד את מרבית השטח של מועצת רמת נגב ולכן שחרור שטחי האש מהווה משימה אסטרטגית חשובה לפיתוח ההתיישבותי והכלכלי של המועצה, והנגב בכלל.״

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו