ספייסלאב

רמון ספייסלאב" ממשיך להגיע אל תלמידי הדרום זו היא מסגרת תוכנית החינוכית בישראל בתחום החלל ע"ש אילן ואסף רמון ז"ל.

התכנית, בשיתוף משרד החינוך, עושה שימוש בעולם המרתק של החלל כדי לעורר בתלמידים השראה ומוטיבציה, לחלום הכי רחוק שניתן. תהליך הלמידה מתבצע בשיטת למידה מבוססת פרויקט (PBL)  בסביבה מאתגרת שמבוססת על חקר ופתרון בעיות. המטרה של התכנית היא להכין את התלמידים להשתתף  בפרויקט השיא בשנה השנייה של שיגור ניסוי לחלל באמצעות נאס"א (סוכנות החלל האמריקנית). הניסוי למעשה בוחן ובודק את השפעות מאפייני החלל על ‏ ‏תופעות טבע‏.

בתוכנית משתתפים תלמידי בית הספר "שקמה", אשר הביעו עניין בנושא החלל וגם נכונות לעמוד בתנאי התוכנית. חלק מהתלמידים לומדים מדעים וחלקם בעלי זיקה למדעים ולאחר ראיון התאמה נבחרו להשתתף במיזם. לפני כשבוע התקיים מפגש ראשון עם נציגי "קרן רמון" ובשעות הערב התקיים ערב חשיפה להורים ולתלמידים.

מנהלת בית הספר, גב' אופירה גל, אמרה כי שני המפגשים היו מאתגרים, מעניינים ומלהיבים. מעבר לכך, הוסיפה כי "מספר הורים שעובדים בתעשיית החלל הביעו את רצונם להשתתף ולעזור לבית הספר בהפעלת התכנית".  המנהלת הודתה לאגף החינוך במועצה האזורית חוף אשקלון ובראשו יפית בוכריס, שתמכה בשילובה של התכנית בבית הספר, לורד פרקש מובילת התכנית ולכל הצוות החינוכי ואיחלה לתלמידים "הנאה והנעה".

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, אמר כי התכנית החדשה מאתגרת במיוחד את התלמידים ומרחיבה את אופקיהם. לדבריו, התכנית היא ביטוי להמשך עידוד מגמת המצוינות בבית הספר ומצטרפת לתכניות נוספות שהחלו כעת, בתשע"ח. האחת היא  "שערים למצוינות" של קרן טראמפ, אשר לה שותפות המועצה האזורית חוף אשקלון, כי"ח (כל ישראל חברים) ובית הספר. התכנית הנוספת היא בשיתוף מכון דוידזון (הזרוע החינוכית של מכון ויצמן) לעידוד מצוינות למדעים ומתמטיקה בכיתות ז'.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו