ביום שלישי השבוע התכנסנו במלון באשקלון לערב שכולו הצדעה למתנדבים ולפעילי הצח"י , כולל ארוחה ומופע אומנותי.

הערב כולו הוקדש למתנדבים הפועלים,  כצוותי חירום (צח"י) בין יישובי המועצה לאורך כל השנה. המתנדבים מתרגלים  את ההתנהלות בחירום, מחדדים את המימשק והחיבור בין הקהילה לבין המועצה ועוברים סדנאות עם בעלי תפקידי מפתח כמו נציגי פיקוד העורף, משרד הרווחה, אגף הביטחון, הקואליציה לטראומה ועוד.

בנוסף ישנם כאלה אשר לוקחים חלק פעיל בחיי הקהילה: "קשישים למען קשישים" באמצעות הביטוח לאומי, מתנדבים "מתעדים בצילום", מתנדבים למיצוי זכויות, מתנדבי "חוף מבטחים"- ייעוץ לקשיש מביטוח לאומי, מתנדבים במרכז יום לקשיש ומתנדבים בביטחון השוטף במסגרת "מתמיד- מג"ב". לפעילות המתנדבים ופעילי הצח"י יש שותפים נוספים: משרד רווחה, משרד הפנים, הקואליציה לטראומה, משרד הבריאות, התנועה הקיבוצית ותנועת המושבים.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון. לדבריו, מכפיל כוח זו תובנה מלאה להירתם לעשות משהו למען הזולת. "אתה יכול לפקוד על מישהו לבצע דבר מה והוא יעשה 'שביתה איטלקית'. אבל כשמישהו בא מתוך תעצומות ורצון לעשות, זה מכפיל כוח ששום דבר לא יעמוד בדרכו. אנחנו במועצה שמחים על כך ומעבר לזה אנו עם רצון עז לטפח את הקבוצה להגדיל אותה ולהעצים את גאוות היחידה ומוטיבציה. אם יפקוד הגורל ונצטרך לתת תשובות, יש לנו תשובות- וזה אתם. ואם יפרוץ השלום בעוד 50 שנה- אז בינתיים אנחנו ביחד".

מנהל האגף לשירותי רווחה, חברה וקהילה במועצה, מעוזיה סגל, אמר לנוכחים: "עברנו קסאמים ופצמ"רים ושלוש מלחמות יחד וראינו את החוסן של קהילת חוף אשקלון. זה מתבטא שיש יותר ויותר אנשים שעושים בהתנדבות. זו הזדמנות לומר תודה רבה ואנחנו, העובדים, יכולים רק לתת לכם כלים והאפשרות להיעזר בנו".

אור כהן, מפקחת החירום מטעם משרד הרווחה, אמרה למתנדבים: "אני חשה להיות מבורכת להיות כאן אתכם היום, פעילים מתנדבים קהילתיים, מנהיגים קהילתיים. הערכים שאתם מביאים מאפשרים לקהילות ולפרטים לתפקד לשגשג ולהתעצם. אתם מחזקים את החוסן האישי של התושבים. אדם חי עם מתח מובנה בין האינטרס האישי ודאגה לביטחונם האישי לבין ביצוע פעולה שתיטיב עם מישהו אחר. אני מודה לכם על שבחרתם להפיץ אור ומחזקים את סביבתכם ואת עצמכם".

לאלבום המלא כנסו : קרדיט צילום-  "בום צילום"

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו