החל מהשבוע מוצגת בקיבוץ יד מרדכי , תערוכה בשם "זכות הבחירה" – פרויקט קהילתי-יצירתי של נשות המקום, ביוזמתה של האמנית שיבולת גילת. 

לתערוכה זו התאגדו 100 נשים ויצרו במשך שלשה חודשים חקירה והתחקות אחר דמויות ציבוריות אשר השפיעו על חייהן בצורה זו או אחרת. 

על מנת לקדם את הפרויקט הן הקימו מערך של צוותי סיוע למתחפשות למציאת פריטים, לאיפור ועיצוב לקראת הצילום, פרסום, קשר בין המשתתפות וסיוע הדדי, סיוע בכתיבת הדף האישי ועבודה על יד הצלם.

הפעילות החלה בבחירת הדמות ע"י האישה המתחפשת, והמשיך בהיכרות מעמיקה עם הדמות, בחירת תמונה מייצגת של הדמות, איסוף פרטי לבוש תואמי התמונה וסופו, צילום של הבוחרת בדמותה של הנבחרת. את הנשים צילם הצלם צפריר ניר.

היצירה בסופה כוללת דף תמצית אשר מצורפת ליד כל צילום בתערוכה הכוללת קורות חייה של הדמות הנבחרת , ומנגד סיבות הבחירה של האישה שהחליטה להתחקות אחר הדמות .

הצלם צפריר ניר סיפר על החוויה ביצירה " אדם צובר בחייו חוויות מחוויות שונות, חלקן קצרות טווח, חלקן מעכבות ובולמות  וחלקן חוויות שמשאירות חותמן על האדם ומעצימות אותו. אין ספק שחוויתי כאן חוויה מעצימה ביותר"

"להיות שותף לפרויקט כזה ממלא אותך אנרגיה  ותוכן שאתה לא תמיד יודע היכן מתחיל ובוודאי לא היכן נגמר."

האירוע נפתח בשישי האחרון וכבר קיבל תגובות התפעלות ממבקריו , האירוע הורכב מפאנל של מתחפשות אשר שיתפו בחווייתן האישית, והתקיימה הופעה של להקת הנשים "יס מם" שעוררה את הקהל לריקודים סוערים מתמשכים.

דוגמאות מהתערוכה:

התערוכה פתוחה לקהל הרחב בסופי השבוע של חודש מרץ, במרכז הקונגרסים בקיבוץ יד מרדכי:

 ששי 24/3-  בין השעות 10:00-16:00, שבת -25/3 בין השעות 10:00-16:00

ששי 31/3- בין השעות 10:00-16:00, שבת 1/4- בין השעות 10:00-16:00. 

 צילום: צפריר ניר.