מספר שנים שבמועצה האזורית חוף אשקלון מיישמים תכניות של משרד החינוך במסגרת פרויקט גנים ירוקים. מדובר בתכניות שמתקיימות בגן לאורך כל השנה ועוסקות במיחזור, שמירה על ניקיון סביבתי, שימוש מופחת בפלסטיק ושמירה על החי והצומח. גן שעומד בתקן של פרויקט לאורך כל שנת הלימודים, מקבל הסמכת "גן ירוק".

אשתקד קיבלו חמישה גנים במועצה האזורית חוף אשקלון תעודת "גן ירוק" עבור שנת הפעילות הירוקה תשע"ו. השבוע קיבלו עוד שלושה גנים הסמכה דומה, בעבור הפעילות שלהם לאורך שנת הלימודים תשע"ז. בטקס מרשים, שהתקיים במלון לאונרדו בבאר שבע מטעם מחוז דרום של משרד החינוך, העניקה המפקחת על גני הילדים, ליליאן אברהם, את התעודות לגננות ולמנהלת מחלקת הגנים במועצה, אביבה פולד.

דוברות מ.א.חוף אשקלון

אורית הלל, מנהלת גן "שקמים" בבית שקמה, סיפרה כי אצלה בגן אין שימוש בכלים וכוסות חד פעמיים, מסבירים לתלמידים את חשיבות החיסכון באנרגיה ולומדים כיצד לחסוך במים כששוטפים ידיים בסבון. הילדים גם מטפחים גינת ירק וגינת צמחים עם נענע וכוסברה וכל בוקר הילדים קוטפים עלי נענע ושותים יחד כוס תה עם עוגייה. מעבר לכך, מלמדים את הילדים לא להשליך שקיות.

"כשהראיתי לילדים את התעודה השבוע, הם מאוד שמחו", אמרה אורית,  "אצלי מדובר בגן רב גילאי, 3 עד 6, כך שחלק מהם חווה את כל תהליך הלמידה, מההתחלה ועד קבלת התעודה. אחד התלמידים אמר לי: 'הצלחנו ! נמשיך להיות ירוקים כל החיים'. הילדים הם השגרירים הירוקים שלנו'".

בצילום-מימין- ליליאן אברהם, עופרה כהן (סייעת), אורית הלל, אביבה פולד ולימור בוכבוט מגן "רותם"

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, ציין שבזכות המיזם הזה הילדים יודעים להעריך ולאהוב את הטבע ולשמור על הארץ נקייה ואפילו יכולים להגביר אצל ההורים את המודעות לשמירה למען הסביבה. מעת לעת, מקיימת המועצה פעילות ירוקה לתלמידים כמו ניקיון חופי הים זיקים וניצנים, ניקיון שמורות הטבע וכן סיורים באתרי הטבע בתחום המועצה.

אביבה פולד: "אני מאוד גאה שהגנים שלנו משתלבים בטבעיות בפרויקט. חשוב לגדל את הילדים בסביבה בריאה ונקיה ואני שמחה על החינוך לשימוש נכון בשקיות פלסטיק ומודעות למיחזור ולשמור גם על בעלי החיים שמועילים לאדם".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו