בשטחה השיפוטי של המועצה האזורית חוף אשקלון פועל השיטור הקהילתי וכוח מג"ב, לכך מסייעים כ-100 מתנדבים ומתנדבות בהגנה על הבית ומשמשים למעשה כמכפיל כוח. המתנדבים משתתפים בסיורי מניעה סביב הישובים, מעניקים תחושת ביטחון ומגיבים לאירועים. כל שלעיתים, כוח מג"ב והמתנדבים הם אלה שנותנים מענה ראשוני לאירוע ובמידת הצורך מזעיקים כוח משטרתי נוסף.

מפקד השיטור המשולב בחוף אשקלון, רס"מ שלומי מגוז, הציג למתנדבים את הנתונים לפיהם חלה ירידה של 44 אחוז בפשיעה בשנת 2017. קצין מתנדבים במג"ב דרום, רב פקד צחי אשכנזי, הוסיף: "זה לא מובן מאליו, שתירתמו ותיתנו מעצמכם לטובת הכלל. אז המילה הראשונה שצריכה להיות היא תודה ולנו זה לא ברור מאליו שיוצאים מהבית, עוזבים את המשפחה ותורמים מזמנכם. התוצאות לא מאחרות לבוא".

צילום : יאיר הרוש

רפ"ק אשכנזי אמר עם זאת כי הסטטיסטיקה גם יכולה להתהפך כמו קערה: "תמיד יהיו גורמים שלא ירצו שנהיה שם אבל לא נשקוט על השמרים. אנחנו יודעים להיות במקומות הנכונים והמשפט 'אם אין אני לי- מי לי' תופס פה ביתר שאת". ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, אמר לנוכחים כי פעולת המתנדבים חשובה מאין כמותה: "העובדה שיש לנו אנשים במרחב, מאוד עוזרת אבל תמיד אומרים: 'מה, יש עדיין פריצות'. אז כמובן שאי אפשר לעשות גן עדן ביום אחד ולא יהיה אף פעם ביום אחד.

צילום : יאיר הרוש

לא ניתן לכאלה שאין להם צורך נפשי בגניבה, להיות גנבים בחצר שלנו. לשמור על רכוש הוא כמו שמירה על הנפש. חז"ל כבר קבעו שאם שורפים את השדה בשבת, מותר לצאת ולכבות. הרכוש הוא נפש וזה מה שאתם עושים ועל כך ישר כוח ותודה רבה".

צילום : יאיר הרוש

צילום : יאיר הרוש

צילום : יאיר הרוש

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו