זו השנה השישית שמתקיים בישראל קורס טועמי שמן זית בחסות אקדמית. הקורס מתקיים בפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה של האוניברסיטה העברית - קמפוס רחובות, בשיתוף ענף הזית במועצת הצמחים.

הקורס, שמתחיל ביום ראשון (28.1.18), אורגן בידי המדור ללימודי חוץ בפקולטה וענף הזית במועצת הצמחים והוא יארך 5 ימים.

את הקורס מובילים מרצים מומחים בתחום, וביניהם גם כרמן סנשז גרסיה (Carmen Sanches Garcia), מומחית בינלאומית לטעימות שמן זית מטעם ארגון הזית העולמי. הארגון, האחראי על החקיקה העולמית בתחום שמן הזית (אותה אימצה גם ישראל), פרס חסותו על הקורס. בוגרי הקורס המיוחד יעברו גם מבחן בינלאומי שיסמיך אותם כטועמים של שמן זית.

שמן זית

"חשיבות הקורס היא בהקמת צוותים ישראליים רשמיים המוסמכים לטעום שמן זית (טעימה רשמית תמיד מתבצעת בצוות) ולקבוע אם הוא מזויף או איכותי - וקביעתם תהיה קבילה בבית משפט", מסביר פרופ' זהר כרם, העומד בראש המעבדה הגדולה לחקר שמן הזית ותכונותיו במכון לביוכימיה של הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה של האוניברסיטה העברית - קמפוס רחובות. "שמן זית הוא המוצר היחידי שהוכחת מקוריותו ודרגת האיכות שלו כוללת מבחן טעימה. תוצאות מבחן הטעימה מוגדרות בתקנים בין לאומיים והן קבילות בבתי משפט בעולם. טעימה מסוג זה אינה קיימת ביין, למשל. תפקיד חשוב לא פחות הוא דירוג שמני הזית לפי טעמיהם וניחוחותיהם. הקשרים בין הטעמים השונים לתכולת החומרים התורמים לבריאות בשמן הזית נחקרים במעבדה שלנו, כמו גם השפעת תנאי האחסון, האריזה והזן - על תכולתם", הוסיף פרופ' כרם.

"ההערכות, שמתבססות גם על פרסומים בארה"ב ובגרמניה (לפיהם מעל ל-60% מהסחר בשמן הזית – מזויף), קובעות כי בישראל חלק ניכר משמן הזית הנסחר בדרגה הגבוהה של כתית מעולה - אינו כזה... מרבית הזיופים הם בשמנים המיובאים לארץ. כאשר מתרגמים את האחוזים לכמויות, מדובר במאות טונות של שמן מזויף שחלקו אף מזיק לבריאות. שוק הזיופים מגלגל לפחות מאות מיליוני ש"ח - בישראל בלבד", אומר ד"ר עדי נעלי, מנהל ענף הזית במועצת הצמחים. "ענף הזית, יחד עם שירות המזון, משרד החקלאות והפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה, משקיעים לאחרונה מאמצים ניכרים להגברת המודעות לחשיבות הצריכה של שמן איכותי והמאבק בתופעת הזיופים וקורס זה הם חלק ממאבק חשוב זה", אמר.

מסיק זיתים

רק לאחרונה פירסם משרד הבריאות על מספר אירועים בהם נתפסו שמנים החשודים כמזוייפים.

http://www.health.gov.il/NewsAndEvents/SpokemanMesseges/Pages/18012016_3.aspx

https://www.health.gov.il/NewsAndEvents/SpokemanMesseges/Pages/10012017_1.aspx

התקן החדש לשמן זית, הנכנס לתוקפו החודש, הינו הישג משמעותי, המזמן אתגרים משמעותיים עבור מגדלים ויצרנים, כמו גם אפשרויות ועולמות חדשים. הנושאים החשובים בתקן החדש, באים לתת אמינות ושקיפות לצרכן הישראלי, כמו רישום ארץ המקור של השמן ונושא נוסף הוא ההערכה החושית-אורגנולפטית של שמן הזית, ובכך מתמקד הלימוד וההתמקצעות בקורס זה.

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו