בלשי היחידה המרכזית בפעילות מקצועית חשפו במקום  מעבדת סמים משוכללת בה אותרו כ-2 ק"ג סם מסוג "הידרו". להערכת המשטרה במקום גודלה כמות רבה הרבה יותר של סם שככל הנראה כבר עבר לידיים אחרות.

צילום דוברות משטרה

שלושת החשודים, שניים מהם תושבי המושב בגילאי 41 ו-44 וחשוד נוסף כבן 36 תושב קריית אונו, נעצרו במקום והועברו לחקירה במשטרה ומעצרם הוארך מעת לעת.

לפני מספר ימים לאחר שהבשילה חקירתם וראיות שנאספו לביסוס תשתית לכדי כתב אישום, הוגש זה על ידי חטיבת התביעות לכיש במשטרה אל בית המשפט. מחומרי החקירה עולה כי אחד מהחשודים, תושב בית שקמה ובעל המקום, אחראי על בניית המרתף בו קירות בטון ופתח כניסה מתוך המחסן התמים לכאורה שהוקם על פני האדמה.

צילום דוברות משטרה

לטענתו הוא בסך הכל משכיר את המקום לחשוד הנוסף, תושב קריית אונו. חשוד נוסף זה קשר עצמו במהלך ימי החקירה לחשדות המיוחסים לו וגולל בפני חוקריו את גרסתו. חשוד שלישי ששהה עמם בעת פשיטת הבלשים על המקום טען כי הוא רק הגיע למקום בכדי לסייע לבעל המקום ושלל בכל תוקף כי ידע על קומת המרתף ששימשה כמעבדת סמים.

צילום דוברות משטרה

ממצאים פורנזיים שנאספו על ידי טכנאי הזיהוי הפלילי בזירה הוכיחו אחרת מכל וכל, זאת לאחר שנמצאה טביעת אצבע של חשוד זה במרתף.

עוד עלה בחקירה כי בעת שהחלו בלשי ימ"ר לכיש בפעילות גלויה בכוונה להיכנס אל המחסן האמור, שלח אחד החשודים לרעייתו מסרון בו נכתב – "תבדקי אם יש מישהו בחוץ", ושניות מעטות לאחר מכן כבר הבין כי בלשי המשטרה פשטו על המקום והוא נעצר יחד עם חבריו.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו