שוכרים דירה
 1. מבינים את הדרישות והצרכים
  ראשית כל, חשוב שתבינו בדיוק למה אתם זקוקים, לערוך רשימה מפורטת, הכוללת את שמות הכלים, מוצרי החשמל והרהיטים להם אתם זקוקים בדירה השכורה, כמויות, סוגים ודרישות.
 2. עורכים בירורים ראשוניים
  בשלב הבא, ההמלצה היא לערוך בירורים ראשונים בכדי לקבל תמונת מצב לגבי העלויות הצפויות לכם – ואולי גם להגיע לתובנות מהיכן אתם יכולים לחסוך.
 3. משקיעים בחיפושים
  הפעולה הבאה בה כדאי לנקוט, היא פשוט להשקיע בחיפושים אחר אותם פריטים להם אתם זקוקים. כך שאם לדוגמא, אתם זקוקים לכלי בית, תוכלו להתמקד בחיפושים אחר כלי בית בזול. מומלץ שהחיפוש יתבצע באמצעות רשת האינטרנט או מאשר הגעה פיזית לחנויות ורשתות.
 4. משווים מחירים
   מומלץ לערוך השוואת מחירים מקיפה ולאתר את המקום אשר מציע כלי בית במחירים הנמוכים ביותר. אפשר לרכוש מוצרים מיד שנייה, מה שיכול לחסוך משמעותי בעלויות – השאלה היא כמובן, מהם הצרכים שלהם ומהן הדרישות.
 5. בוחנים תחליפים
  מוצרי חשמל מהווים בדרך כלל הוצאה כספית גבוהה, יחד עם זאת, אם תהיו מכוונני מטרה, תבינו בדיוק מה אתם מחפשים ותשקיעו בחיפוש, אתם עתידים למצוא מוצרי חשמל במחירים אטרקטיביים למדי. מעבר לכך, תמיד כדאי לשקול חלופות זמניות למוצרי החשמל הסטנדרטיים להם אתם זקוקים – לדוגמא, אם אתם מחפשים אחר כיריים, תוכלו אולי לגלות כי כיריים חשמליות ניידות יספקו אתכם לתקופה קצרה – והעלויות שלהן יכולות להיות נמוכות משמעותית מאלו של כיריים רגילות. אם אתם לא נמנים על הבשלנים הגדולים, תוכלו לגלות שטוסטר אובן יספיק עבורכם לעת עתה, ואין לכם כרגע סיבה אמתית להשקיע בתנור.
 6. זוכרים שיש דברים עליהם לא מתפשרים
  כאמור, לצד הרצון לחסוך בעלויות, אסור לכם לשכוח גם את איכות החיים שלכם – גם אם אתם נכנסים לדירה לתקופה קצרה בת שנה, אין שום סיבה שתסבלו בשנה הזאת או שאיכות החיים שלכם תרד בצורה משמעותית. כך שאם יש לכם דברים שאתם לא מוכנים להתפשר עליהם כמו לדוגמא בר מים נסו להגיע להסכם עם בעל הדירה בנוגע לרכישת המכשיר. תחליף מצוין לבר מים יכול להיות קומקום זכוכית איכותי. תוכלו לעשות, כאמור סקר מחירים מקיף, אשר יאפשר לכם למצוא את אותו הקומקום בו אתם מעוניינים, במחיר הזול ביותר האפשרי.
 7. חושבים על העתיד
  כידוע, אם אתם מתכננים לעבור דירה תוך זמן קצר, יש לקחת בחשבון גם את עלויות ההובלה. כך שאם בדירה אותה שכרתם יש לדוגמא מקרר פועל, אולי כדאי להסתפק בו בינתיים גם אם הוא לא בדיוק עומד בסטנדרטים שלכם.
 8. מוותרים (ככל המתאפשר) על רכישת פריטים כבדים
  כדאי לנסות ולהימנע מהוצאות גבוהות על רהיטים ומוצרים חשמל כבדים – בעיקר אם אתם יכולים להשיג אותם ללא עלות או בעלות נמוכה.
 9. משקיעים על מנת לחסוך
  מעבר דירה כרוך בדרך כלל בהוצאות לא מעטות, יחד עם זאת, אם תגלו יצירתיות, תקפידו לערוך השוואות מחירים מקיפות, תאתרו חלופות ותהיו מוכנים לרדת, ולו במעט, בסטנדרטים אליהם אתם רגילים (באופן זמני כמובן), תוכלו לחסוך בצורה משמעותית בהוצאות – בסכומים מצטברים של מאות ואף אלפי שקלים. כמובן, שאם יש מוצרים או רהיטים שאתם לא מוכנים להתפשר עליהם, אל תוותרו, רק הקפידו לבצע סקר מחירים מקיף, אשר יאפשר לכם למצוא את מבוקשכם במחירים הזולים ביותר האפשריים.
 10. לא מתלוננים
  אז זה נכון, שלעבור לדירה קצרה זה לעיתים לא נוח, אבל תזכרו שהמטרה היא לחסוך בכדי לשוב וליהנות מרמת החיים הגבוהה אליה אתם רגילים – או לה אתם מצפים.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו