זה לא עובד בלי אינטימיותהיא גורמת לנו להכיר את עצמנו, להתקרב, להיחשף ולחזק מערכות יחסים. העומק שעושה את ההבדל

המחשה: shutterstock

מה מבדיל בין אנשים שהולכים לטיפול ואלה שלא? מדוע חלקם מתקדמים ואחרים לא?

יש גורמים רבים שמסייעים בטיפול: הרצון לשינוי ולהתקדמות, הפנאי הנפשי לפנות זמן למען עצמך, הכימיה עם המטפל, יכולת ההתמדה ועוד.

ויש גורם נוסף, כזה שבדרך כלל לא מדברים עליו. לטעמי מדובר באחד הגורמים הפנימיים של האדם, שהוא קריטי ליכולת שלנו להשיג התקדמות בתהליך הטיפולי. מניסיוני, הן עם עצמי והן בעבודה עם אנשים אחרים, בריפוי רוחני היכולת להיות באינטימיות עם עצמך היא גורם חשוב.

טיפול הוא דבר שנכנס לקרביים של הנפש והרוח, מוצא את דרכו פנימה, נוגע לעיתים במקומות פחות נעימים או כאלה שאף פעם לא זיהינו בעצמנו. לעיתים אנו יכולים להיחשף בעצמנו לדברים חדשים או להסתכל על דברים ישנים מנקודת מבט אחרת, חדשה, שלא חשבנו עליה. יש פעמים שכל זה מטלטל אותנו.

להיות באינטימיות עם עצמנו פירושו להרגיש בנוח עם עצמנו על מנת להתקרב עוד פנימה, להכיר, לחבק ולהכיל את עצמנו. אם אין בנו את היכולת הזו, לא נצליח להגיע למעמקים ולטפל בדברים שאליהם נצטרך להתייחס. בלי האינטימיות שלנו עם עצמנו נשאר שטחיים, על פני הקרקע, ונרגיש לעיתים קצת תקועים.

אינטימיות היא יכולת שכולנו נולדים איתה, אך יש אנשים שמסיבות אלו ואחרות, היכולת לייצר אינטימיות - עם עצמם או עם האחר - היא יותר מאתגרת עבורם.

איך מתאפיינת תחושה בחוסר אינטימיות? לפעמים נראה לכם שאתם קהי חושים, שקשה לכם לפתח התלהבות או שאתם ביקורתיים ושיפוטיים מדי כלפי עצמכם וכלפי אחרים.

לכן, מעבר לכך שאינטימיות עם העצמי היא אחד הגורמים החשובים בתהליך ריפוי או טיפול, אינטימיות כשלעצמה היא סיבה ללכת לטיפול. ללא אינטימיות עם עצמנו קשה לנו לפתח אינטימיות עם אחרים - במערכות יחסים, בזוגיות, עם ההורים ועם הילדים.

אינטימיות היא נושא חשוב ביומיום שלנו, היא קובעת את האופן שבו אנו מצליחים להכיל את עצמנו ואת מערכות היחסים בחיינו. בסופו של דבר, אותה האינטימיות מביאה אותנו להיכרות עמוקה עם עצמנו.

כשאנו נמצאים במקום הזה, של ההיכרות העמוקה עם מי שאנחנו, זו דרגה נפשית גבוהה. היא מאפשרת היכרות עם עצמנו ברמה הרוחנית, עד שאנו מוכנים להכיר את עצמנו אל מעבר לגוף ולנפש שלנו.

שלא יהיה ספק: לא רק אנשים שהגיעו לדרגת היכרות נפשית גבוהה עם עצמם מוכנים להמשיך הלאה לכיוון רוחני. זה אידיאלי, אך ברוב המקרים זה ההיפך: הרוח עצמה מזרזת תהליכי קבלה שלנו ברמה הנפשית, הבסיסית יותר. וזוהי גדולתו של ריפוי רוחני.

יפעת סנטו היא מתקשרת ומנטור רוחנימוזמנים להגיב, לשלוח שאלות ולהתייעץ

054-3339791, באתר הבית להתפתחות אישית ורוחנית או  במייל

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה