האם אתם באמת נותנים? הבלוג של מיטל בר"לתת את הנשמה ואת הלב..לתת כשאתה אוהב..." נתינה היא פעולה שאנו עושים עבור הזולת ללא ציפייה לקבלת תמורה, ללא כוונת רווח. זו פעולה הבאה מהלב וללא חרטות.

 

נתינה הינה צורך פנימי ועמוק שלנו הבא לידי ביטוי בתחומים רבים.

כאשר היא אמיתית הסיפוק הוא עצום, ישנה הרגשה של התעלות נפש.

בעידן של היום אנו שומעים המון את שרשרת המילים, להיות בנתינה, אהבה, חמלה, נדיבות, .

יש כאלה שיקומו על רגליהם האחוריות ויאמרו: מה זה השטויות האלה? מי יכול להיות כל הזמן באהבה, חמלה, נתינה? אסור לכעוס, להיות עצובים, מתוסכלים? להסתובב עם חיוך על הפנים כל הזמן זה זיוף בשבילי...   

מה המשמעות האמיתית של נתינה ונדיבות? המשמעות הראשונה היא כל קודם כל עבור עצמנו, כי אנו ראויים לכך. לאפשר לעצמנו את ההנאות הקטנות, להיות עבור עצמנו, להיות נוכחים לעצמנו ומתוך כך להיות נדיבים לאחרים, לתת מילה טובה, חיבוק חם, אוזן קשבת, אולי לקשר בין אנשים שנראה לכם שיועילו זה לזה. הרעיון כאן הוא לא להסתובב עם חיוך מזויף על הפנים אלא שאם החלטתם לתת, תתנו מכל הלב, תהיו במקום של אהבה-  כשאנו מרגישים אהבה למישהו אנחנו רוצים לתת לו. את המילים "נתן" אפשר לקרוא בשני הכיוונים, מה שאומר שנתינה היא תמיד הדדית. כשאתם נותנים משהו אתם מקבלים בחזרה. למושג נתינה יש ערכים נוספים של דאגה, אכפתיות, אמפטיה, אמון.

שתי אפשרויות נוספות של נתינה הן: נתינה לשם קבלת דבר בחזרה- אינטרס וכן נתינה מתוך פחד- ריצוי. ישנן מערכות יחסים שם הנתינה היא אינטרס: "אני אתן לך כך וכך ואתה תיתן לי בתמורה כך וכך", כל עוד שני הצדדים מסכימים על כך, אין בעיה.

אפשרות נוספת היא להיות בנתינה אינסופית רק כדי למצוא חן בעיני מישהו, ליצור שקט תעשייתי. זו נתינה שלא באה מהלב ולכן עשויה להתקבל באופן הזה אצל האחר. כמו שתמיד אני אומרת, הסביבה שלנו חכמה מאוד ויודעת להבחין בין אמיתי למזויף.

אינכם חייבים לתת אך אם החלטתם לעשות זאת , עשו זאת מכל הלב.

שבוע נפלא לכולכם

לתגובות: מיטל בר- סודות הדימוי העצמי

[email protected]

גם בפייסבוק

מיטל בר מובילה תהליכי אימון אישיים לחיזוק הדימוי העצמי בקרב נשים וגברים. מלווה נשים שיצאו ממעגלי אלימות, אימון למציאת זוגיות ואנשים הרוצים לחיות ולפעול מתוך משמעות ושלמות בחייהם ובחיי הסובבים אותם.
כותבת טורים קבועים בנושא התפתחות, מודעות עצמית ויישומה.
יוצרת את המדריך המעשי "3 העקרונות החשובים לחיזוק הדימוי העצמי שלך" ובעיקר ממשיכה כל העת ללמוד ולהתפתח.

בפנים מחכה לכם הפתעה נוספת

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה