בשורה משמחת ממשלת ישראל אישרה באופן סופי את הקמתו של היישוב החדש חנון בשדות נגב

$(function(){})
להאזנה לתוכן:

ממשלת ישראל אישרה את הקמתו של ״חנון״, יישוב חדש בעוטף עזה – שיוקם במועצה האזורית שדות נגב
במסגרת הקמתו של היישוב, צפויה המועצה האזורית שדות נגב לקלוט כ-500 משפחות נוספות בעוטף עזה. ראש המועצה תמיר עידאן: ״ידעו אויבינו כי על כל טיל שנורה, יקומו עוד בתים, בבניינים ויישובים בארץ ישראל.

צילום מערכת יישובניק נט

הבוקר (א', ה-5.2) אישרה ממשלת ישראל פה אחד באופן סופי את הקמת היישוב החדש במועצה אזורית שדות נגב (''חנון'' שם זמני), ובכך הסתיימו למעשה כל ההליכים הנדרשים להקמתו. אישור זה של ממשלת ישראל בהובלת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הינו בשורה אדירה למדינת ישראל בכלל ועוטף ישראל בפרט.

במסגרת הקמתו של היישוב, צפויה המועצה האזורית שדות נגב לקלוט כ-500 משפחות נוספות בעוטף עזה. הדרך לרגע המכונן, לוותה במאבקים רבים לאורך מספר שנים, אך בסופו של יום הצליחה המועצה בהובלת ראש המועצה, תמיר עידאן, להביא לאישורו של היישוב הן בגופים המקצועיים והן בממשלת ישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר אישור הממשלה להקמת יישוב חדש בעוטף עזה:" אנחנו ממשיכים את תנופת ההתיישבות בעוטף עזה כמענה הולם לטרור" ראש הממשלה בנימין נתניהו:"יום חג, ערב ט''ו בשבט, הממשלה החליטה על הקמת יישוב חדש. באופן מעשי - התחלת התכנון של היישוב ״חנון''.

כולנו מרגישים שאנו ברגע היסטורי, כי אנחנו ממשיכים את תנופת ההתיישבות בעוטף עזה כמענה הולם לטרור וכביטוי לציונות הבסיסית וליישוב ארץ ישראל.

זה דבר גדול מאוד. אתה (תמיר עידאן) עבדת על זה במשך שנים, אני רוצה להודות לך, אני רוצה להודות לך שר השיכון, על ההתגייסות המוחלטת לדבר החשוב הזה. אנחנו מחכים להניח את אבן הפינה".

שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף:"זו נקודת אור מתוך החושך הגדול שמנסים היום להביא עלינו, על עם ישראל כולו,לידי עומד ראש ממשלה שזקוק להרבה חיזוק. הנטיעה הזו שהוא נוטע היום, בערב ט''ו בשבט, זוהי נטיעה להמשך בניית ארץ ישראל בכל הכוחות, כל העם כולו ובעזרת השם יתברך שמו".

ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן:"אני מאוד מתרגש. ערב ט''ו בשבט היום, כמה סמלי. אני רוצה להודות לך קודם כל, אדוני ראש הממשלה, על השנים הרבות שאתה הולך איתי יד ביד, וגם ברגע ההיסטורי הזה,עם הרבה נחישות, רצון ועזרה שלך לעוטף עזה ולעוטף ישראל. ראינו מה קרה בעוטף מאז ״צוק איתן״ עד היום – צמיחה של מעל 40 אחוז במספר התושבים. אדוני שר השיכון, אנחנו לא מכירים הרבה, אבל ההתגייסות המיידית שלך והנחושה עם המנכ''ל שלך שגם דיברתי איתו מקודם, נקשרתי באמת.

באתם, שמתם, את זה על השולחן כי זה היה נכון להיום בעת הזו להגיד לאויבנו – אתם תפגעו, אנחנו ננטע, נעשה ונצמח דווקא במקומות האלה. אני רוצה להודות לשניכם, מקרב לב אדוני, ושוב, בשם תושבי המועצה, גם לך אדוני שר השיכון, בעזרת ה' נעשה ונצליח.

אבן הפינה - מחכים רק לכם, מתי שתגידו נכין את השטח, ועם ישראל ימשיך לצמוח ולשמוח". ראש הממשלה בנימין נתניהו:"אני אמרתי בישיבת הממשלה שהתשובה ההולמת לטרור זה קודם כל להלום בטרור וליישב את ארץ ישראל, ובייחוד באזורים הסמוכים לרצועת עזה, תודה רבה". 

איילת שקד " ברכות על האישור הסופי של היישוב חנון במועצה האזורית שדות נגב. ‏בתמונה, ראש המועצה תמיר עידאן ואני, במקום בו יוקם היישוב, לאחר אישורו במועצה האיזורית לפני שנה. ‏תמיר דחף את הקמת היישוב ובלעדיו זה לא היה קורה. ‏אז תמיר, קדימה, להעלות את הדחפורים על הקרקע!" 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה