גאווה מקומית: סגן ירון בן שטרית תושב עזריקם סיים בהצלחה קורס חובליםסגן ירון בן שטרית, בן 21 ממושב עזריקם. בנם של אבי וויקי ואח לנוי. האהבה והתשוקה לים מאפיינות את משפחת בן שטרית, והן באות לידי ביטוי בבילויים משותפים בים כגון גלישת גלים ושיט.

ירון בן שטרית

ירון הגיע לקורס החובלים על מנת לעשות שירות משמעותי וחוויתי הכרוך בתרומה ונתינה למען הגנת המדינה. "כחובל, משימתי היא להקדיש את כל פועלי למען שימור שגרת חיים שקטה ושלווה עבור אזרחי המדינה שלנו, ומניעת הפרת הריבונות בשטחים הימיים של מדינת ישראל" מספר רון.

הקשרים והחברויות שנוצרים בקורס הם חזקים ואמיתיים. ירון פגש את חברו הטוב במהלך הקורס, ויחד הם התמודדו עם הקשיים והאתגרים שנתקלו בהם והיוו משענת אחד לשני. "המשפחתיות והאחווה שעוטפות את כולנו בקורס, מעניקות לנו כוחות להמשיך ולא להוריד רגל מהגז", הוא מדגיש.

עם סיום הקורס ולקראת החגים הקרבים ובאים, מגיעה גם התרגשות רבה עבור ירון. " זה סמלי בעיני להתחיל את תפקידי יחד עם השנה החדשה", הוא מסכם. "אני מחכה בקוצר רוח להיות חובל בזרוע הים".

ברביעי יתקיים טקס סיום קורס חובלים מחזור 141, בסופו יוכשרו 37 צוערים כמפקדים הימיים הבאים של זרוע הים.  קורס חובלים ידוע בהשתייכותו למסלולי הצמרת של צה"ל, ובהיותו קורס יוקרתי, מאתגר ואינטנסיבי. אורכו שנתיים ו-4 חודשים, והוא מקנה לבוגריו תואר אקדמאי, רשיון 'סקיפר', ניסיון פיקוד של 5 שנים ודרגות קצונה. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה