סג"ם א' - מהמועצה אזורית באר טוביה

 הוא למד בתיכון במועצה והרחיב מגמות אלקטרוניקה ופיזיקה. באותה התקופה היה בתנועת הנוער "בני המושבים" והתנדב במד"א (מגן דוד אדום). בזמן הפנוי מדריך בטניס.

את מסלולו הצבאי החל בקורס טיס, ולאחר 8 חודשים בקורס הפסיק את השתתפותו.

משם, מבין האופציות שעמדו בפניו החליט לצאת לקצונת בקרה: "רציתי להגיע לתפקיד משמעותי ומספק, וזו הייתה הזדמנות נהדרת שנפלה בחלקי להגיע למסלול בקרי האוויר ולתרום מעצמי בצורה הטובה ביותר. מדובר בתפקיד רציני שנותן כלים לחיים בהמשך". לסג"ם ע' אחות אחת. אביו רופא שיניים ואמו צורפת.

דובר צה"ל

בקרי אוויר אחראיים על מעקב אחר כלי טיס הצבאיים והאזרחיים בארץ וניהול משימות אוויריות, לכן יש להם אחריות רבה בשמירה על שמי מדינת ישראל. בנוסף, המרחב האווירי של מדינת ישראל הוא בין הצפופים בעולם ולכן הם נדרשים להתמודד עם אתגר זה יום יום.

הקורס, בין המבצעיים בחיל, נמשך לאורך חצי שנה שבהן לומדים בקרי האוויר המיועדים כיצד לנהל את השמיים של מדינת ישראל. הם לומדים על כלי הטיס במדינה, וכיצד ניתן לגלות, לזהות ולסנכרן אותם במרחב האווירי מול גורמי תעופה צבאיים, אזרחיים ישראלים ובינלאומיים. הם מהווים את הגורם המקשר בין כלי-הטיס בשמיים לבין השולטים על הקרקע ושותפים פעילים לכלל משימותיו של חיל-האוויר בשגרה ובחירום. לבקרי האוויר חשיבות בהגנה על מדינת ישראל- מלווים את הטייסים בעודם בשמיים, מזהירים אותם מאיומים ואחראיים לשמור על בטיחותם.

במסגרת תפקידם מסווגים ומאתרים כלי טיס עוינים העלולים לחדור ולבצע פעילות עוינת בגבולות המדינה ומזניקים את מטוסי ומסוקי הקרב במידת הצורך. עם סיום הקורס, מחולקים ליחידות השונות של מערך הבקרה: יחידות בקרה אזוריות (יב"א) הנמצאות בצפון ובדרום, ויחידת בקרה המשמשת כמרכז ההדרכה של המערך בבסיס עובדה.