הרב יעקב אביטן המכהן כרב המועצה האזורית חוף אשקלון יכהן כשר הדתותמועצת חכמי התורה בראשות ראש הישיבה חכם שלום כהן, קיבלה הערב את המלצת יו״ר שס, השר אריה דרעי והכריעה כי שר הדתות יהיה הרב יעקב אביטן

אשקלונט

מועצת חכמי התורה בראשות ראש הישיבה חכם שלום כהן, קיבלה הערב (יום ד׳) את המלצת יו״ר שס, השר אריה דרעי והכריעה כי שר הדתות יהיה הרב יעקב אביטן מאשקלון.
הרב יעקב אביטן (50), נולד בשנת תש״ל באשקלון. בן לרב יצחק אביטן, הרב האזורי בבאר טוביה, ולרבנית מזל אביטן.
הרב אביטן למד בישיבה קטנה ״אוהל משה״ בבני ברק ובישיבה גדולה ״קול יהודה״ בבני ברק.

יעקב אביטן,  תושב באשקלון ובוגר הישיבות "אוהל משה" ו"קול יהודה" בבני ברק. מכהן כרב מגיל 20, בתחילה כרב מושב בית שקמה הסמוך לאשקלון ולאחר מכן כרב המועצה האזורית חוף אשקלון.

משנת 2013 מכהן הרב אביטן כחבר מועצה בעיריית אשקלון ובעבר שימש כסגן ראש העיר וראש אגף החינוך. מקורביו מספרים כי אביטן ניהל את מערכת הבחירות הגורלית בין ש"ס ליחד של אלי ישי במעוז של אשקלון, שם הוא ידוע כמי שזוכה לתמיכה בקרב הציבור בעיר וגם ביישובים נוספים בדרום. עוד מספרים המקורבים כי לאביטן יש יכולת עבודה שמתאימה לתפקיד ביצועי.

אביטן, סגן ראש העיר אשקלון ולשעבר רב המועצה האזורית חוף אשקלון, נבחר לתפקיד על-ידי מועצת חכמי התורה של המפלגה לבקשת היו"ר אריה דרעי. השר המיועד משמש גם כחבר ועדות הלסינקי והאתיקה בבית החולים ברזילי באשקלון, ועומד בראש ארגוני צדקה וחסד.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון איתמר רביבו ברך אותוברכות לרב יעקב אביטן לרגל מינויו לתפקיד שר הדתות. הרב אביטן משמש מזה כשלושים שנה כרב המועצה ועושה את תפקידו בצניעות, במסירות ובמקצועיות רבה. ממשלת ישראל ואזרחי ישראל הרוויחו שליח ציבור נאמן, אהוב על הבריות, מסור, ערכי ומקצועי.בשמי, בשם חברי המועצה ותושבי המועצה האזורית חוף אשקלון אני מאחל הצלחה לרב במשימתו החדשה."

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה