מאי ברישנסקי תושבת ניר ישראל, תלמידת תיכון כפר סילבר מצטיינית הנשיאה באוניברסיטה הפתוחה

$(function(){setImageBanner('559e67f3-bc60-42b9-97c5-32e4af3b0ffd','/dyncontent/2024/3/21/79c4fc7d-daf2-4d30-9381-e64313eaf03f.gif',17653,'די אוון אייטם כתבה ',525,78,false,26435,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

מאי ברישנסקי (י"ב), ממושב ניר ישראל ותלמידת תיכון כפר סילבר,הלומדת לתואר ראשון במדעי המחשב. נבחרה השבוע בין 17 תלמידי מערכת החינוך לרשימת הזוכים היוקרתית של מצטייני הנשיאה באוניברסיטה הפתוחה. מדובר בגידול של כ- 20% ביחס לשנה שעברה במספר המצטיינים מקרב תלמידי המערכת. המצטיינים יזכו במלגת הצטיינות שתשמש אותם בהמשך לימודיהם האקדמיים. בין המצטיינים,

אלבום פרטי

לרשימת הזוכים העפילו סטודנטים מצטיינים שעמדו בקריטריונים הבאים:

 סיימו בהצלחה לפחות חמישה קורסים אקדמיים שמקנים 2 נ"ז בשנת הלימודים תשע"ט.

הממוצע המשוקלל של כל ציוניהם הסופיים עומד באחת מרמות ההצטיינות הנדרשת להצטיינות נשיא או דיקן (ממוצע ציונים משוקלל של 95 ומעלה).

לא נכשלו בקורסים אקדמיים שלמדו בתקופת ההצטיינות.

לא הושתה עליהם שלילת הצטיינות על-ידי ועדת המשמעת של האוניברסיטה הפתוחה.

רוב התלמידים הזוכים הצטרפו לספסלי האקדמיה במסגרת התוכנית 'אקדמיה בתיכון'. התוכנית 'אקדמיה בתיכון' מאפשרת לצעירים מתחת לגיל 18 ולתלמידי תיכון מצטיינים וחדורי מוטיבציה להתחיל בלימודים אקדמיים כבר בתקופת התיכון, בד בבד עם לימודיהם בבית הספר.

 

במסגרת התוכנית התלמידים צוברים נקודות זכות אקדמיות לתואר, ובמקצועות מסוימים גם יכולים להמיר לימודים בתיכון ובחינות בגרות בקורסים אקדמיים. הציון בקורסים אלה ייחשב כציון הבגרות. המשרד מעניק לתלמידים שמשתתפים בתכנית מלגות משני סוגים: מלגת סיוע כלכלי, ומלגת הצטיינות. מלגת הצטיינות ניתנת לתלמיד שקיבל ציון של 85 ומעלה בשני קורסים, בשנת לימוד אחת.

בתכנית משתתפים השנה כ-1,700 תלמידים (במספר מוסדות אקדמיים), מכל רחבי הארץ, שהחלו לצבור קרדיט אקדמי לקראת תואר – נקודות זכאות (נ"ז). התכנית פועלת בבית ספר גם אם יש רק תלמיד אחד שמעוניין בה, ורבים מהתלמידים המצטיינים משלבים יחד עם לימודיהם האקדמיים גם עשייה חברתית.

 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "תכנית המשרד למחוננים ולמצטיינים מאפשרת לתלמידים ליהנות ממערכת חינוך שמכירה בצורכיהם המיוחדים - האינטלקטואליים והרגשיים - ולממש את הפוטנציאל האישי שלהם. התכנית אקדמיה בתיכון היא אבן דרך חשובה המאפשרת לתלמידים, בעלי הישגים גבוהים בלימודים, להמיר למידה בבית הספר בלמידה בקורסים אקדמיים. אני מברך את הזוכים, ואת צוותי ההוראה שמלווים אותם, על זכייתם מעוררת ההשראה ברשימת המצטיינים האקדמית".

אילנה נולמן, מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך בירכה את מאי ואמרה:  "מאי היא דוגמא לתלמידה החותרת למצויינות ולמיצוי יכולותיה האשיות. בית הספר מגלה גמישות מירבית במטרה לאפשר לה לשלב בהצלחה בין בית הספר לבין האקדמיה".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה