מועצה אזורית יואב מובילים כמועצה ירוקה – עם 47% מיחזורמועצה אזורית יואב היא מועצה ירוקה וממחזרת כך עולה מסיכום נתוני ההטמנה והמחזור לשנת 2021. על פי הנתונים עולה כי שיעור המחזור עומד על כ- 46.7% לעומת ממוצע ארצי של 22% זאת פי נתוני הלמ"ס . עוד עולה מהנתונים כי שיעור הטמנת הפסולת פר תושב ביואב הוא כמחצית מהממוצע הארצי ועומד על 0.89 ק"ג לעומת 1.79 ק"ג ליום בממוצע הארצי, מה שמצביע באופן מובהק על שיעור המחזור הגבוה בקרב תושבי המועצה ועל החשיבות הרבה שהמועצה מייחסת לכלל נושאי איכות הסביבה.

על פי נתוני המשרד להגנת הסביבה נכון לשנת 2020 עמד שיעור המחזור במדינת ישראל על 22% בלבד לעומת 46.7% מחזור בשנת 2021 ביואב, כאשר היעד הארצי לשנת 2030 הוא להגיע ל-51.8% מחזור. בנוסף עולה מהנתונים כי בעשור האחרון חלה עלייה באחוז המחזור ביואב, כאשר בשנת 2012 אחוז המחזור עמד על 37% ואילו בשנת 2021 הוא עומד על 46.7%.

 התמונות צולמו בקיבוץ רבדים באדיבות לילך פרסקו

המועצה האזורית יואב פועלת לצמצום הטמנה של פסולת, ברחבי יישובי המועצה ישנם כ- 60 מרכזי מחזור, המכילים פחים לכל זרמי המחזור: נייר, בקבוקים, קרטון, זכוכית ועוד. המועצה אף הטמיעה בהצלחה רבה את הפח הכתום להפרדת אריזות, בליווי תכנית הדרכה מועצתית ובשיתוף ילדים ובני נוער.

 

יש לציין כי מועצה אזורית יואב רואה בנושאי האקלים, השמירה על איכות הסביבה, קיימות, חקלאות ואקולוגיה, נדבך חשוב ומרכזי במדיניות ופועלת במישורים רבים להטמיע נושאים אלה.

 

המועצה, בהובלת ד"ר מטי צרפתי-הרכבי, הגדירה חזון סביבתי ופועלת למימושו: 'אחריות משותפת של תושביה ויישוביה לביטחון, לאקולוגיה, לאיכות הסביבה ולאיכות החיים'. במועצה פועלת "ועדת איכות סביבה", ברוח חזון המועצה, השואפת לקידום המועצה וקהילותיה למובילות בתחום איכות הסביבה והקיימות למען שמירה על כדור הארץ.

 התמונות צולמו בקיבוץ רבדים באדיבות לילך פרסקו

ראש המועצה האזורית יואב, ד"ר מטי צרפתי הרכבי בירכה על נתוני המחזור וההטמנה ביואב וציינה כי: "כחלק מחזון אקולוגי וסביבתי של המועצה, יחד עם הקהילות והתושבים, אנו פועלים ללא ליאות לצמצום הטמנת הפסולת והגדלת שיעור המחזור. אני רוצה להודות בראש ובראשונה לתושבים ולבעלי התפקידים ביישובים על שיתוף הפעולה, לחברי הוועדה לאיכות הסביבה ולעובדי המועצה על קידום המדיניות הירוקה וההבנה כי לנושאים אלה חשיבות עליונה בשיפור איכות החיים של כולנו".  

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה