צילום יאיר הרוש

החברה כלכלית של המועצה האזורית חוף אשקלון מסרה לאחרונה את מבנה הקפיטריה לביה"ס. המבנה, שעלותו כ-100 אלף שקלים, משתרע על 35 מ"ר וכולל שלושה חלקים: דלפק המכירה, מטבח וחדר שירות. הזכיינית שנבחרה להפעיל אותו, נעמה פרץ, אמרה היום: "אנו מכינים את המזון עם הרבה אהבה והתגובות מצד התלמידים מאוד טובות".

התפריט הורכב בהמשך להנחיות חוזר מנכ"ל לאורח חיים בריא ובשיתוף ועד ההורים, הנהלת בית הספר ומפעילי הקפיטריה. אז מה בפריט?  בגטים עם שניצל, המבורגר, קציצות, שקשוקה, סלטים ומרקים חמים. כל המזון מבושל במקום, כולל אפיית הבגטים הטריים. בקפיטריה זו לא מוכרים משקאות ממותקים אלא מים מינרלים או מים בטעמים.

מנהלת אגף החינוך במועצה האזורית חוף אשקלון, יפית בוכריס: "לפי 'פירמידת מאסלו', הדרך למימוש עצמי מבוססת על קיום הצרכים הבסיסיים וככל שנאריך את יום הלימודים לקיום חוגים, מקהלה והעשרה, נידרש לשירות זה יותר ויותר. אני מברכת את וועד ההורים על היוזמה הברוכה ואת הנהלת ביה"ס על הנחישות בהקמה וההפעלה, תוך שמירת העקרונות על אורח חיים בריא".

המנהלת אופירה אמרה כי הקפיטריה פועלת לשביעות רצון התלמידים והודתה בהזדמנות זו לוועד ההורים הקודם, ארי ליפשיץ, על הסיוע בתהליך.