מפגש מנהלי קהילות וראשי צח"י במועצה האזורית בני שמעוןביום שלישי האחרון התקיים מפגש זום של מנהלי קהילות וראשי צח"י ביישובים "החינוך הוא אתגר ענק. המתווה הזה נותן יותר ממה שמשרד החינוך מאפשר"

הישיבה נפתחה בסבב בו הציגו נציגי היישובים את היערכותם להתמודדות עם שגרת קורונה ממושכת. מרבית היישובים השלימו, בשיתוף המועצה, מיפוי של מתנדבים וצרכים במקרה של תחלואה נרחבת ביישוב. 

כמו כן, הפגישה עסק בהיערכות המועצה לפתיחת שנת הלימודים. אמיר ברזילי, מנהל אגף החינוך סקר את המתווה המתגבש לפיו תוסיף המועצה שעות לימודים על אלו שמקצה משרד החינוך. "אנחנו מוסיפים 5 שעות שבועיות לכיתות א'-ד'. ילדי שכבה ה' ילמדו 18 שעות שבועיות וילדי ו' ילמדו 16 שעות שבועיות ושעתיים למידה מרחוק. ב"מבואות הנגב" ילמדו במשמרות בוקר וצהריים. בימי ג' יהיה סבב לימודים אחד לתלמידים מתקשים".

 מפגש צחי וקהילות  באדיבות מועצה אזורית בני שמעון

ניר זמיר, ראש המועצה האזורית בני שמעון: "החינוך הוא אתגר ענק. המתווה הזה נותן יותר ממה שמשרד החינוך מאפשר וידרוש אתגר תקציבי וארגוני גדול. אני לא רוצה שילדים ישבו בבית ימים שלמים, מול המסכים בבית ולכן נצטרך להפעיל גם את החינוך החברתי. צריך לבוא עם ראש פתוח. הלמידה מרחוק תיצור גם הזדמנויות לשינוי צורת הלימוד. אנחנו ניגשים לזה למרות האתגרים". 

דרור קרואני, מנכ"ל החברה הכלכלית וחדוה גבריאל, מנהלת תחום היזמות סקרו את מצב העסקים במועצה. "רוב המאמץ שלנו מושקע בעסקים הקטנים והקטנים מאד שחלקם ירדו ממאה לאפס. גייסנו כמאה שעות עבודת ייעוץ לתיירות ממעוף. גייסנו את דני מקסימוב, יועץ תיירות שמתחיל לעבוד פרטנית מול העסקים" אמר דרור. "מקסימוב עוזר לנו ליצור תעסוקה יצירתית, חדשנית. בית היזם ייפתח בקרוב ויתן בית שיאפשר מפגשים ושיתופי פעולה לעסקים ולצעירים. אנחנו צריכים ליצור חוסן כלכלי קהילתי, ליצור תודעה של כלכלית מקומית שמעדיפה רכישת מוצרים ושירותים מהעסקים המקומיים". הוסיפה חדוה

פלג ניאגו, מנכ"ל המועצה האזורית בני שמעון: "חשוב ששיתוף הפעולה בין היישוב למועצה יהיה טוב לקראת הימים שעוד יכונו לנו: ימים של חורף והרבה דילמות, כולל פתיחת מערכות החינוך. צריך להקפיד ולשמור על ההנחיות. לרשות ירוקה יהיה מה להרוויח ושווה להילחם על כך". 

זמיר סיכם את המפגש: "החיים נמשכים עם הקורונה ודברים רבים קורים: בספטמבר נחנוך שני בתי"ס: הישיבה בשומריה וביה"ס לחינוך מיוחד. חודשיים לאחר מכן נחנוך מרכז מועצתי בשובל ובהמשך מרכז מועצתי שני בג'ו אלון. הקמנו קרן מיוחדת עבור המענקים שקיבלו האזרחים מהמדינה והמועצה תנסה להוסיף שקל על כל שקל שיתרמו התושבים. הקרן תוכל לייצר מאגר של עזרה, דרך האגף לשירותים חברתיים, לאלו שנפגעו כלכלית בגלל הקורונה. אני מבקש שתיפנו לתושבים ותעודדו את אלו שיכולים לעשות זאת, לתרום את המענקים לקרן". 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה