צוותי חינוך של בתי הספר במושבים יקחו חלק בכנס חינוך דיגיטלי ראשון וייחודי מסוגו בדרוםמחר (שלישי) יתקיים כנס חינוך דיגיטלי ראשון וייחודי מסוגו בדרום, אליו נרשמו יותר מ-2,200 מנהלי מוסדות חינוך וצוותי הוראה מכל רחבי הארץ בפעילויות שירתקו אותם למסך. מוסדות חינוך מיוחדים יציגו את הכלים שפיתחו בכנס "ממריאים" ישתתפו גם צוותי החינוכי של בית הספר מבואות באר טוביה , יובלי הנגב בני שמעון , וממ"ד אזורי אבן שמואל משפיר.

כנס ממריאים

הדרום שופע באוצרות טבע, כמו גם באוצרות חינוך. לכן הוחלט במחוז הדרום לחבר בין תיירות לבין חינוך. התיירות החינוכית בבסיסה קוראת לכל עובדי חינוך בארץ לבוא ולתייר בדרום, גם אם באופן וירטואלי, להתרשם מהעשייה בדרום וללמוד ממנה. 

ישנם מוסדות שהייחודיות שלהם נגזרת מהסביבה הגיאוגרפית שלהם כמו גן יער במצפה רמון וכמו בתי ספר בלב מדבר, השואבים מהסביבה המדברית ערך מוסף לתהליך החינוכי המתקיים בהם. ישנם גם מוסדות חינוך שגילו את האוצרות שלהם בפנים, ומצאו דרך לפרוץ את שיטת הלמידה המסורתית המוכרת. 

את אירוע התיירות החינוכית יזם מנהל מחוז הדרום במשרד החינוך, רם זהבי. לדבריו "חלק מתהליך ההתפתחות של מוסד חינוך ושל צוותי החינוך הוא "צא ולמד" - ללמוד כל הזמן מה קורה במוסדות אחרים קרובים ורחוקים, לחבור אליהם ולשתף עמם פעולה וכך להרוויח ידע, ללמוד מניסיונם, לקבל השראה ולאמץ מתוך זה את מה שנכון לנו. אני סבור שמכל מוסד חינוך יש מה ללמוד, עלינו רק לעשות את הצעד לקראת החשיפה לידע מעשי נוסף ובכך לאפשר קשרים חדשים בין מוסדות חינוך".

הכנס יתקיים במרחב פיזיטלי שיצר המחוז ובו שלושה מושבים עיקריים:

  24 מוסדות חינוך מכל הדרום שפרצו דרך, פיתחו שיטה ייחודית להתמודדות עם אתגר מקומי ומשתפים ידע עם מוסדות חינוך אחרים בארץ. כל מוסד נבחר על ידי ועדה מחוזית בקפידה יצר כרטיס ביקור וסרטון באמצעותו הציג את הייחודיות של המוסד שלו. אורחי הכנס בחרו שניים מהם על פי תחומי עניין (רשימה בהמשך).

סדנאות בנושא חדשנות בחינוך בהובלת צוות המומחים של אגף מו"פ, בהן "מיומנויות מקצועות העתיד"- הרצאתה של ד"ר עדי וגרהוף, "הארגון האנטי-שביר"- הרצאתה של עינת ולך ועוד.

הרצאות של אנשי רוח וחברה מעוררי השראה מהחברה הישראלית, בהם :

מרים פרץ זוכת פרס ישראל, שתשוחח עם מנהל המחוז רם זהבי על חינוך דרך פריזמה של זמן, 

אל"מ י' מפקד בסיס חה"א רמון על דמותו של בוגר מערכת החינוך ותהליכים נדרשים לחידוד מיומנויותיו,

ד"ר טל אוחנה ראשת המועצה המקומית ירוחם על הזדמנויות ומוביליות חברתית של נשים בפריפריה הדרומית, אלוף במיל' דורון אלמוג יו"ר עלה נגב נחלת ערן, 

ד"ר יואב הלר מנכ"ל "מעוז", 

פהימה עטאונה מנכ"לית עמותת סיראז' לקידום ההייטק בחברה הבדואית, 

ד"ר חפצי זהר סגנית ומ"מ ראש העיר ב"ש מחזיקת תיק החינוך,

 שרון כהן מורה ומרצה עם "משמהות" למערכות יחסים מודעות.

הכנס הנוכחי התגבש בעקבות כנס התיירות החינוכית הראשון, שהתקיים לפני כשנתיים, בו הוזמנו בתי ספר מכל רחבי הארץ להתארח במוסדות החינוך ביישובי עוטף עזה וללמוד מהם על שיטות ייחודיות שפיתחו בנושא חוסן אישי רגשי וחברתי בעקבות מציאות ביטחונית הפכפכה. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה