ראש המועצה דרש - משרד החינוך יישר קו ויעניק שכר לעובדי המשרד בעוטףבעקבות התערבות ראש מועצת שדות נגב, עובדי משרד החינוך בדרום יקבלו שכר על יום הלחימה השני בסבב האחרון.

תמיר עידאן, ראש מועצת שדות נגב, קיבל פניות רבות מצוותי החינוך במועצה ומתושבים שמועסקים על ידי משרד החינוך ברשויות אחרות שטענו כי למרות החלטת ועדת הכספים - משרד החינוך לא שילם להם עבור יום העבודה שהחסירו.

עידאן, שהיה המום מכך שמשרד ממשלתי אינו פועל על פי הנחיות ועדת הכספים, שלח מכתב למנכ"ל המשרד, ודרש יישור קו מיידי שיאפשר לכל עובדי המשרד הגרים ועובדים בעוטף לקבל שכר עבור יום העבודה שהחסירו. במועצה האזורית שדות נגב ישנם יותר מ300 עובדים במשרד החינוך וההערכה היא שבעוטף כולו מדובר על 1200 עובדים, ציינו במועצה.

"לא ייתכן מצב בו המדינה מבינה את הצורך ומאשרת לפצות את העובדים שהתמודדו עם מצב חירום אמיתי, ומשרד ממשלתי אינו מכיר בכך ועושה כרצונו" ציין עידאן.

תגובה למשרד החינוך

לאחר בדיקה שקיים צוות משרד החינוך והתייעצות עם הממונה על השכר במשרד האוצר, עודכן עידאן שמשרד החינוך החליט להכיר ב6.5.2019 כיום לחימה וכל עובדי משרד החינוך הגרים או עובדים בעוטף יזכו להכרה ביום זה כיום היעדרות בשכר.

" אני שמח שמשרד החינוך פעל באנושיות, בדק את הנושא והחליט לעשות צדק עם עובדי המשרד ולהכיר ביום הלחימה שללא ספק השפיע על התושבים. אין ספק ששר החינוך ומנכ"ל המשרד קשובים לרחשי ליבם של תושבי העוטף וברגע שהנושא הגיע לשולחנם הם פעלו במהירות על מנת לפתור את המצב" סיכם עידאן.

כזכור, סבב הלחימה הסתיים ביום שני לפנות בוקר, כאשר פיקוד העורף הכריז על חזרה לשגרה. במועצת שדות נגב, יחד עם רשויות אזוריות שכנות, הוחלט לא לפתוח את מוסדות החינוך ולאפשר לתלמידים לחזור לשגרה באופן הדרגתי. " אי אפשר לצפות מהתושבים לעבור ממבצע לחימה ליום רגיל במספר שעות" הסביר עידאן את ההחלטה באותו הבוקר.

בדיון מיוחד שנערך בועדת הכספים מיד לאחר החזרה לשגרה, קיבלה ועדת הכספים את דרישת הרשויות בעוטף להכיר גם ביום הלחימה השני (6.5.2019) כיום לחימה.

תמיר עידאן, ראש מועצת שדות נגב.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה