את התעודה העניק לו נצ"מ שמעון פורטל, מפקד מרחב לכיש. מדובר בהישג משולש: גם הישג אישי, גם הישג לתושב המועצה וגם הישג למג"ב- יוני הוא השוטר היחידי ממג"ב מבין כל המצטיינים של משטרת מרחב לכיש (משטרה כחולה).

בטקס צוין הנימוק לבחירה בו כשוטר מצטיין: "רס"ר יוני שייחי משרת בחיל מ-2004, יוני נכון לקבל לידיו כל משימה, מבצע פעילויות רבות גם בתחום המבצעי וגם בתחום המנהלי. יוני בעל משמעת עצמית גבוהה, מגדיל ראש בעבודתו, משתמש בצורה נבונה במשאבי הארגון לטובת הטיפול בתושב ופועל לקידום מטרות ויעדי  מרחב לכיש".

רס"ר יוני שייחי צילום יאיר הרוש

זה המקום לציין שאחד האירועים בהם טיפל בחודש נובמבר האחרון היה חשד למחבל במושב גיאה. האירוע נפתח כחשד למחבל במכולת של מושב גיאה ולבסוף התברר כניסיון לשוד מזוין. יוני היה הראשון שהגיע לזירה, פתח בירי באוויר ולקח פיקוד על האירוע, במהלכו פצע החשוד את המוכרת באמצעות מברג. מעבר לכך, מעורב רס"ר יוני בפעילות ותפיסה של תוצרת חקלאית גנובה, איתור רכבים גנובים ועוד.

יוני אמר השבוע: "בתור שוטר במועצה האזורית חוף אשקלון וגם כתושב המועצה, אני נותן מענה ראוי לתושבים מכל הלב. בעקבות ההיכרות הרבה שלי עם התושבים, אני זוכה לשיתופי פעולה רבים בנושא אכיפה ומניעה. אני מודה למפקדיי, שמצאו אותי ראוי להוקרה המיוחדת מכלל מערך הישובים במג"ב דרום".

צילום יאיר הרוש

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, איתמר רביבו, בירך את יוני ואמר: "התושבים יודעים שיש להם על מי לסמוך הן בהיבט של אכיפת החוק, הן במיגור ומניעת פשיעה והן בהענקת תחושת ביטחון. ישר כוח על פועלך".