שער הנגב מתגייסת לטובת הפליטים מאוקראינה

$(function(){})
להאזנה לתוכן:

מאז פרצה המלחמה באירופה לפני כשבועיים, מועצה אזורית שער הנגב התגייסה לטובת הפליטים- הן בארץ והן בגבולות אירופה השונים. בשבוע האחרון אספו תלמידי בית החינוך שער הנגב מאות ארגזים של ציוד חורף המיועדים להגיע בסיוע הסוכנות היהודית לפליטים בגבולות אוקראינה. בנוסף, תלמידי שער הנגב שלחו בתחילת השבוע משלוח של תחפושות, ציוד לפורים, צעצועים ובובות לילדי בית היתומים "עלומים" שנחת בתחילת השבוע בישראל.

לצד פעילויות איסוף של תרומות, והצהרת סולידריות רשמית של המועצה, השבוע פנה ראש המועצה אופיר ליבשטיין, לממשלת ישראל לגבי הערכות של קליטת פליטים מאוקראינה באיבים, ישוב המועצה שבשטחו כפר קליטה של הסוכנות היהודית. 
לדי שער הנגב מחלקים ציוד לילדי בית היתומים "עלומים" מאוקראינה

אופיר: "קהילת שער הנגב מחויבת לחלוטים לפליטי המלחמה באירופה. אנחנו רואים תושבים- ילדים, נוער ומשפחות שמגויסות למבצע איסוף התרומות, מכל הסוגים. לצערי החוויה של להיות פליט בתוך ארצנו היא לא זרה לנו והסבל שאנו רואים באוקראינה הוא סבל שקהילת שער הנגב לא יכולה להישאר אדישה אליו. נמשיך לעמוד לצד האוקראינים ואני מקווה שבקרוב נוכל גם לקלוט פליטים יהודים מאוקראינה, אצלנו באיבים שבשער הנגב". 
אופיר ליבשטיין ראש המועצה האזורית שער הנגב, לממשלת ישראל: "קהילת שער הנגב לא יכולה להישאר אדישה אל מול הסבל של העם האוקראיני, אנחנו מגויסים למאמץ הלאומי וערוכים לקליטת פליטים מאוקראינה באיבים"
שלט חוצות שתלתה המועצה הבוקר בצומת שער הנגב
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה